روند مد در لباس چینی ها

روند مد در لباس چینی ها

روند مد در سبک شانگهای

بر خلاف پاریس،  لندن،  نیویورک و میلان،  جایگاه چین در مرحله مدرن بین المللی نسبتا جدید است،اما این رتبه را به سرعت افزایش می دهد. با توجه به کسب و کار از مد چین  رمزگشایی گزارش، این کشور قرار است برای رسیدن به ایالات متحده به عنوان بزرگترین بازار لوکس مد در جهان است.  

با پررونق  مصرف کننده چینی  تقاضا، کشورهای سه شهرستانها عمده،  پکن، شانگهای و  هنگ کنگ  به خودجلب کرده  مد نشان می دهد  توسط  برندهای لوکس  مانند فندی، پرادا و چوپان زن در سال 2019 به تنهایی.و با توجه به سرمایه مدرن شانگهای در حال رشد، دنیای مد، با رویکردهای  مد در چین چشمانداز  است.
محلی،  چینی  صنعت مد  متحد در سال 2011، زمانی که اولین  هفته مد شانگهای  صورت گرفت. از آن بهبعد،  مارک های چینی  و برچسب های مد توسط انجمن  مد جهانی تحسین شده  است. در واقع، در  هفته2019 میلان ، هفت  طراح چینی،  کار خود را به نمایش گذاشتند.
در اینجا، ما  از بزرگترین روند مد را از خیابان های شانگهای را به نمایش می دهیم .
جزئیات لباس های سنتی چینی مانند یقه های ماندارین و دکمه های پیچ و مهره در لباس چینی به طورفزاینده ای در طرح های مدرن قرار می گیرند. ویژگی های تزئینی شامل گلدوزی فلزی و نقوش تاریخی مانند اژدها در مجموعه شانگهای شایع است.

این شگفت انگیز نیست که لباس های چینی و شلوار طولانی بخشی از فرهنگ است. کت و شلوار  Zhongshan که به زودی پس از جمهوری  خلق چین  در سال 1912 تاسیس شد، هرچند که در اصل به عنوان یک لباس مردانه شناخته شد، توسط زنان نیز پذیرفته شد. گاهی اوقات به عنوان یک  مائو کیت شناخته شده است
این کت و شلوار دو قطعه شیک بهره وری یک نمونه از لباس های عملی زمان است.
در نتیجه، این یک قطعه نمادین از  فرهنگ  و میراث فرهنگی چینی است و fashionistas ها دوباره آن را دوست دارند، هرچند این بار آنها یک پیچ و تاب متنوع و زنانه می دهند.

همچنین می توانید بخوانید: پنج لباس که باید در کمد خود داشته باشید

Qipao Reborn

سبک نمادین چینی

این که آیا شما آن را یک cheongsam یا یک qipao نامیدید ، این لباس مجهز به یکی از مشهورترین مد های کشور است که از دوران سلسله مینگ در قرن شانزدهم میلادی ساخته شده است.    
از  چین باستان  تا L’Wren Scott 2014  مد روز  نمایشگاه لندن نشان می دهد،  سبک نمادین چینی  داده شده است که راه اندازی مجدد مدرن آن را سزاوار است. در طول سالها ، با توجه به الهام گرفتن از میراث سنتی، لباسهای تنگشده توسط موج جدید  طراحان چینی مدرن شده است  .

 Hanfu به تازگی یک پسربچه 4 ساله با آستین های گسترده ای، یقه های عبور کرده و روپوش های بلند، لباس سنتی هان چینی، Hanfu. محبوبیت رو به رشد آن در اوایل دهه 2000 به دلیل جنبش هانفو آغاز شد: یک جنبش اجتماعی که طبق نظر کسب و کار مد ، “تلاش آنها برای پشت سر گذاشتن فرهنگ هان پس از جنگهای متعدد تاریخی خارجی، حکومت قومی مانچو در زمان سلسله چینگ (1636- 1912)، و آنچه که آنها به عنوان چند فرهنگی غنی در چین معاصر می بینند .
صرف نظر از سلیقه های سیاسی، روند قدیس، انتخاب مد روزانه نیست. این در حال حاضر اغلب در موارد خاص به عنوان یک انتخاب لباس شناخته می شود، با این حال ویژگی های کلیدی این سبک را می توان در تمام طرح های مدرن دیده و الهام بخش اصلی طراح مد لباس  Guo Pei را تشکیل داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.