روانشناسی رنگ ها

روانشناسی رنگ

روانشناسی رنگ ها

رنگ زرد به عنوان یک ضد افسردگی عمل می کند. این ماده در ایجاد ترشح سروتونین ، بهبود غلظت و فعال کردن سیستم عصبی کمک می کند

اگر در مورد آن فکر کنید ، زندگی بسیار سیاه و سفید زندگی ما بسیار خسته کننده و خسته کننده خواهد بود. رنگ ها نقش مهمی در زندگی روزمره ما دارند و بر فعالیت های ما تأثیر می گذارند. آیا می دانید رنگ ها می توانند بر سلامت روحی و جسمی شما تأثیر بگذارند؟ در این مقاله ، روانشناسی رنگ را بررسی خواهیم کرد.

همچنین می توانید بخوانید: روانشناسی رنگ های لباس درباره شما

روانشناسی رنگ ها و چگونگی تأثیر آن بر زندگی ما

هر رنگ یک یا چند خاصیت منحصر به فرد دارد. برخی از تأثیرات هر یک از رنگهای رنگین کمان و اینکه چگونه می توانید از آنها برای تقویت زندگی روزانه خود و رسیدن به اهدافی که برای خود تعیین کرده اید استفاده کنید. به روانشناسی رنگ خوش آمدید!

قرمز

قرمز

قرمز پر جنب و جوش ترین و جلب توجه ترین رنگ در طیف است. این توانایی تحریک غدد آدرنال و نورون ها را دارد. از آنجا که بسیار هیجان انگیز است ، قرمز یک رنگ عالی برای پیاده روی یا ورزش است زیرا باعث انرژی و افزایش استقامت می شود تا شما را ادامه دهد. اگر مراقب باشید ، قرمز بیش از حد می تواند منجر به استرس ، ناامیدی و حتی عصبانیت شود.

گذشته از تحریک ، رنگ همچنین نمادی برای عشق و علاقه است. بررسی ها نشان می دهد ، مردی بیشتر مورد جذب زنی قرار می گیرد که قرمز پوشیده است.اگر طرفدار زیادی از این رنگ ندارید ، هنوز هم می توانید از آن به عنوان لوازم جانبی مثل رژ لب یا کلیپ مو استفاده کنید.

همچنین می توانید بخوانید: رنگ قرمز شما را جذاب تر می کند

رنگ زرد

رنگ زرد

وقتی به رنگ زرد فکر می کنیم ، اغلب آن را با نور و گرمای خورشید مرتبط می کنیم و به همین دلیل است که رنگ زرد یک ضد افسردگی قدرتمند است . هنگامی که ما با این رنگ احاطه شده ایم ، بدن ما انتقال دهنده عصبی به نام سروتونین را منتشر می کند که احساس خوشبختی و بهزیستی را منتقل می کند. مطالعات نشان می دهد که این رنگ غلظت را بهبود می بخشد و سیستم عصبی را فعال می کند. این کار برای دفاتر یا فضاهای دیگری مناسب است که باید بتوانیم استعدادهای خلاقانه خود را رها کنیم.

از طرف دیگر ، نوزادان بیشتر در اتاق زرد گریه می کنند و بعضی از افراد در ماندن بیمار یا خوابیدن مشکل دارند . سرانجام ، برای سرعت بخشیدن به متابولیسم یک رنگ مناسب است و یک رنگ رایج در غذاها است.

آبی

آبی

تحقیقات نشان می دهد که آبی می تواند باعث ترکیدن خلاقیت در ذهن شود. علاوه بر این ، متخصصان اثبات کرده اند که دارای یک اثر آرام بخش است. با این وجود قرار گرفتن طولانی مدت در معرض رنگ آبی باعث افسردگی و احساس غم و اندوه می شود. رنگ آبی همچنین با سرما همراه است و همچنین جدی بودن و تشریفاتی که استفاده از آن را در بسیاری از آرم های شرکت توضیح می دهد.

مغز ما اشیاء آبی را سبک تر می داند و بنابراین وزنهای کوچکتر در ورزشگاه اغلب به رنگ آبی رنگی هستند. این نوعی رنگ است که به طور معمول در مواد غذایی یافت نمی شود زیرا با سموم همراه است و در واقع می تواند باعث شود اشتهایمان را از دست بدهیم (اگرچه این ممکن است چیز خوبی برای رژیم های غذایی باشد).

سیاه

سیاه

سیاه نمادی از اقتدار ، قدرت ، شعور و دانش است.این محبوب ترین رنگ در صنعت مد است زیرا مدتهاست با سبک همراه است و خاصیت لاغری دارد. این همچنین یک لحن جسورانه ، پرخاشگرانه و مورد علاقه تیم های ورزشی (مانند تیم ملی راگبی نیوزلند همه سیاهان) است که می خواهند حریفان خود را مرعوب کنند.

سفید

سفید

رنگ سفید بی طرف ترین لحنی است که مترادف با خلوص و همه چیز پاک است . این رنگ لباس عروسی و لباس کودک است. پزشکان و پرستاران لباس سفید می پوشند. سفید در عین حال احساس تمیزی و پختگی را به شما می دهد. وایت همچنین از تأثیر اضافی اتاق های آرامش و روشنایی برخوردار است.

سبز

سبز

رنگ طبیعت ، سبز به دلیل تأثیرات آرامش بخش و ظاهر خوشایند ، بیشترین استفاده را در طراحی داخلی دارد ، هم استرس را تسکین می دهد و هم توجه را به خود جلب می کند . به همین دلیل بسیاری از مدارس تخته های چوبی را به همین دلیل انتخاب می کنند. مشتریان اغلب وقت بیشتری را در مغازه ها با رنگ سبز زیادی در دکوراسیون می گذرانند.

صورتی

صورتی

صورتی که رنگی زنانه در نظر گرفته می شود ، عاشقانه ترین رنگ موجود در آن است. ما آن را با احساس آرامش ارتباط می دهیم و والدین از آن برای فرزندان خود استفاده می کنند. این امر برای آرام کردن وسوسه ها و کاهش اضطراب شناخته شده است.

برخی زندانها برای آرام نگه داشتن زندانیان ، دیوارهای مناطق مشترک خود را به صورت صورتی رنگ می کنند. حتی اگر می خواستید ، نمی توانید در یک اتاق صورتی عصبانی شوید زیرا عضلات قلب به همان سرعت پاسخ نمی دهند.

بنفش

ویژگی رنگ بنفش

بنفش مدت طولانی با خانواده سلطنتی ، تجملات و ظرافت همراه است ، بنفش به هر کسی که آن را بپوشد هوا از ثروت و ظرافت می بخشد. این افکار عمیق و معنویت را تشویق می کند. همچنین نشان داده شده است که Purple باعث تقویت و بهبود جنسی می شود و این یک انتخاب خوب برای اتاق خواب یک زوج است.

نارنجی

نارنجی

اگر می خواهید روحیه خود را بهتر کنید و هوشیارتر و پرانرژی تر باشید ، یک چشم گیر واقعی با جلوه هایی شبیه به رنگ زرد ، نارنجی بهترین انتخاب در کمد شماست. همراه با رنگ قرمز ، شما همه روز بیدار و هشیار خواهید بود. پرتقال فعالیت ذهنی را تحریک می کند و برای مطالعه و همچنین تحریک اشتها نیز مفید است.

همچنین می توانید بخوانید: ویژگی رنگ ها که بر احساسات و تصمیمات شما تأثیر می گذارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *