9 نکته برای نگهداری یک خانه تمیز

9 نکته برای نگهداری یک خانه تمیز

9 نکته برای نگهداری یک خانه تمیز

خانه ما همیشه باید تمیز باشد. با این وجود ، حفظ و نگهداری یک خانه تمیز این راه به تلاش زیادی نیاز دارد زیرا زمان محدود ما کار را پیچیده می کند. در اینجا 9 نکته وجود دارد که به شما کمک می کنند تا با کمی سازماندهی کار را انجام دهید.

به همان اندازه که ممکن است دوست داشته باشیم خانه ای تمیز و حیرت آور داشته باشیم ، شلوغی روزمره زندگی به ما اجازه نمی دهد.

با این وجود روشهای مختلفی برای نگهداری یک خانه تمیز وجود دارد . نکات مقاله ما را دنبال کنید و مطمئناً نتایج خوبی خواهید داشت:

1- برنامه ریزی کنید

برنامه ریزی کنید

مشابه زمانی که ما قصد داریم به ورزشگاه برویم ، کارهای روزمره برای انجام کلیه کارهای اصلی که در خانه انجام می شوند ، مفید است.

ما می توانیم به راحتی و در زمان کمی این کار را انجام دهیم.  به این ترتیب ، همیشه می توانیم مواردی را که می خواهیم آنها را حفظ کنیم .

برای انجام این کار ، لیستی از تمام کارهای مهم را که باید انجام دهید ، مانند انجام لباسشویی ، جارو کردن ، جابجایی ، تمیز کردن وان و سایر کارهای دیگر تهیه کنید.

پس از تهیه لیست ،  کارهای خانه را به 7 روز آخر هفته تقسیم کنید

مثال:

دوشنبه: پنجره ها را تمیز کنید.

سه شنبه: گرد و غبار ، جارو ، و موم یا جاروبرقی.

چهارشنبه: لباس های شسته شده را انجام دهید.

پنجشنبه: کمد را سازماندهی کنید.

جمعه: آشپزخانه را تمیز کنید.

شنبه: ملافه ها را عوض کنید.

یکشنبه: حمام ها را تمیز کنید.

یک روال مانند این امر باعث می شود که خانه ای تمیز را برای شما راحت تر کند. علاوه بر این ، استفاده از روال زمانی را که برای تعطیلات آخر هفته یا روزهای استراحت خود اختصاص می دهید به حداقل می رساند.

2- بیش از آنچه نیاز دارید ندارید

البته ، برخی از اشیاء وجود دارند که واقعاً ضروری هستند. با این حال ، وقتی قصد خرید چیزی برای خانه خود را ، مانند یک میز ، لامپ یا هر نوع دکوراسیون را دارید ، از خود بپرسید که آیا این امر واقعا ضروری است یا خیر. من واقعاً قصد دارم زندگی را به نوعی آسانتر کنم؟

اگر جواب “نه” است و در مورد آن شک دارید ، بهتر است آن را رها کنید. به یاد داشته باشید که  چیز شما بیشتر باشد، این اختلال بیشتر و ظروف سرباز یا مسافر وجود خواهد داشت .

3- از قلاب استفاده کنید

از قلاب استفاده کنید

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که کلیدها ، چتر ، کیف یا کیف پول خود را در هر جای خانه رها کرده اید ، قفسه های کت یا قلاب را در مناطق استراتژیک قرار دهید . به عنوان مثال ، شما می توانید آنها را در اتاق نشیمن ، اتاق خواب ، و اگر بچه دارید ، در اتاقهای آنها قرار دهید.

با این کار ، می توانیم در طی روز ، آن اشیاء را که به دور آن می ریزیم ، سامان دهیم.

4- قبل از ترک خانه خود تختخواب خود را بسازید

قبل از ترک خانه خود تختخواب خود را بسازید

هیچ چیز آرامش بخش دیگری از پیدا کردن یک بستر تمیز و تمیز  پس از یک روز کاری سخت وجود ندارد ساخت تختخواب شما همچنین به منظم نگه داشتن اتاق شما کمک می کند.

5- ظروف را بعد از هر وعده غذایی بشویید

ظروف را بعد از هر وعده غذایی بشویید

هر بار که استفاده می کنید باید ظروف را بشویید . پیدا کردن ماشین ظرفشویی پر از وسایل باقیمانده و بشقاب های کثیف آزار دهنده است.

اعضای خانواده فقط می توانند آنچه را که در طول وعده های غذایی استفاده کرده اند بشویند ، و تمیز کردن آشپزخانه بدون تلاش بیش از حد ساده تر می شوند.

همچنین ،  در حین پخت و پز ،  ظروف را همانطور که می خواهید بشویید  تا از جمع شدن آنها در امان نماند.

6- لباس های خود را مرتب نگه دارید نکته ای برای کمک به شما در نگه داشتن خانه ای تمیز

لباس های خود را مرتب نگه دارید نکته ای برای کمک به شما در نگه داشتن خانه ای تمیز

حتی اگر شما فقط یک زن و شوهر جوراب یا پیراهن به دور هم پرتاب کنید ، آنها را به شما تبدیل می کند که مانند شخص کثیف جهان است.

از سبدهای مخصوص لباس های کثیف و تمیز استفاده کنید . وقتی وقت و انرژی لازم برای شستن و پوشاندن لباس ندارید ، همه چیز در یک مکان مناسب قرار خواهد گرفت و آنها باعث نمی شوند خانه شما بی نظم به نظر برسد.

همچنین می توانید بخوانید: پنج لباس که باید در کمد خود داشته باشید

7- ماشین لباسشویی خود را تمیز کنید

ماشین لباسشویی خود را تمیز کنید

اگرچه ممکن است دستگاهی باشد که اغلب ما آن را تمیز نمی کنیم ، اما لازم است به یاد داشته باشید که آب و سایر باقیمانده های ساخته شده را تمیز کنید.

به منظور جلوگیری از رشد قالب و قارچ ،  درب دستگاه را بعد از هر چرخه باز کنید . با این کار ، رطوبت تبخیر می شود.

8- همه چیز را به جای خود قرار دهید

اگر فقط هر آیتم را در جای خود قرار دهید ، وقت خود را صرفه جویی می کنید. خانه شما کمتر کثیف به نظر می رسد و نظافت بیشتر کارآمد خواهد بود.

9-  بلافاصله لکه ها را تمیز کنید

بلافاصله لکه ها را تمیز کنید

اگر شیر یا هر نوع مایع را روی اجاق گاز ، کف ، شبانه یا میز می ریزید ، سریعاً آن را با دستمال پاک کنید ! حذف لکه بعد از خشک شدن سخت تر خواهد بود.

نظم دادن به خانه خود به زندگی شما هماهنگ تر می شود.  این باعث کاهش استرس نیز می شود زیرا شما در خانه بسیار خوشحال خواهید شد. امیدواریم که از این نکات برای کمک به شما در حفظ خانه ای لذت ببرید!

همچنین می توانید بخوانید: تمیز کردن سینی فر با شش راه حل ساده و آسان

3 دنبال این می گردید “9 نکته برای نگهداری یک خانه تمیز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.