9 عادت معمولی که باعث افزایش وزن می شود

9عادت معمول که باعث افزایش وزن می شود

9عادت معمولی که باعث افزایش وزن می شود

وقتی زمان کاهش وزن و سوزاندن چربی است ، همه این موارد به رژیم و کالری کاهش نمی یابد. برخی از افراد از رژیم غذایی سالم پیروی می کنند اما وزن کم نمی کنند و احساس می کنند هیچ کاری برای آنها مؤثر نیست.

این مهم است که در نظر داشته باشید فاکتورهای دیگری که می توانند علاوه بر رژیم غذایی شما باعث افزایش وزن شوند. عادات روزانه دیگری نیز وجود دارد که بر این تأثیر می گذارد. اگر آنها را کنترل نکنید ، ممکن است که آنها دلیل عدم موفقیت رژیم غذایی شما باشند و همچنان به کاهش وزن خود ادامه دهید.

ماندن در وزن متعادل کار آسانی نیست و نیاز به سازش زیادی در مورد رژیم و عادت روزانه شما دارد .  اگر هنوز نمی دانید چه چیزی باعث می شود علاوه بر رژیم غذایی خود ، وزن خود را افزایش دهید ، ادامه این مقاله را بخوانید.

همچنین می توانید بخوانید: اشتباه هایی در کاهش وزن که بعضی از افراد مرتکب می شوند

عادت هایی که باعث افزایش وزن می شوند

تمایل به غذا خوردن در شب قبل از خواب

تمایل به غذا خوردن در شب قبل از خواب ، عموماً از گرسنگی ناشی نمی شود ، بلکه از اضطراب یا عادت است. افراد دارای این عادت معمولاً خوردن چیزی شیرین و پر کالری را ترجیح می دهند . نیازی به گفتن نیست ، این برای وزن آنها مناسب نیست.

به جای اینکه قبل از خواب بخورید ، می توانید رژیم خاصی را برای وعده های غذایی شروع کنید. اگر بین وعده های غذایی گرسنه هستید ، می توانید یک تکه میوه بخورید.

خواب کم

خواب کم

شبهای دیرهنگام یا خوابیدن کم باعث می شود احساس وقت خود و چیزهایی را که خورده اید از دست دهید. مطالعات مختلف نشان داده اند كه این می تواند عدم تعادل هورمونی را ایجاد كند و باعث شود كه شما بعد از خوردن غذا راضی نشوید.

خوردن غذا در حالت حواس پرتی

یک اشتباه بزرگ هنگام خوردن شام ، انجام این کار در هنگام تماشای تلویزیون ، استفاده از تلفن ، رایانه بودن و استفاده از هر نوع حواس پرتی دیگر است.

طبق یک مطالعه انجام شده توسط ژورنال آمریکایی تغذیه بالینی ، افرادی که غذا می خورند در حالی که حواسشان پرت شده است ، معمولاً 50٪ کالری بیشتری مصرف می کنند . همچنین ثابت شده است افرادی که در حالی که حواس پرت هستند غذا می خورند ، احساس رضایت کمتری می کنند و ممکن است بعداً احساس نیاز به غذا را احساس کنند.

استرس و اضطراب

این دو مشکل بدترین دشمنان برای کاهش وزن و کیفیت خوب زندگی است. این دو با “گرسنگی عاطفی” همراه هستند ، که باعث می شود ما بخواهیم بیشتر بخوریم و به شیرینی یا غذای آشغال بپردازیم .

برای مبارزه با این امر ، بهتر است از موقعیتهای استرس زا ، نگرانی و اضطراب دور باشید. اما اگر اجتناب ناپذیر است ، توصیه می کنیم آب شیرین ، چای و / یا یک تکه میوه میل کنید.

سریع غذا می خورید

این یکی از رایج ترین عادت ها در همه افراد است. خیلی کم به خاطر داشته باشید که غذا باید به خوبی جویده شود تا احساس سیری بیشتری داشته و هضم را تسهیل کند. مصرف 20 دقیقه غذا خوردن توصیه می شود؛ بدون حواس پرتی بخورید و هر نیش را به خوبی جوید.

بی تحرک بودن

بی تحرک بودن

داشتن زندگی بی تحرک یکی از بزرگترین دلایل چاقی در سراسر جهان است. افراد تمایل دارند بیشتر غذا بخورند ، چربی بیشتری جمع کنند و فعالیت بدنی خود را محدود کنند. پرهیز از یک زندگی بی تحرک بسیار مهم است ، زیرا این امر می تواند باعث شود شما بسیار راحت تر وزن خود را افزایش دهید. علاوه بر این ، این بیماری همچنین می تواند در آینده بیماریهای جدی ایجاد کند.

غذاهایی که اگر کار بی تحرکی داشته باشید به آنها نیاز دارید

صرف صبحانه

صرف صبحانه

این می تواند به دلیل کمبود صبح در صبح باشد یا به این دلیل که معتقدید به کاهش وزن کمک می کند ، اما خوردن صبحانه عادت بدی نیست . حتی اگر ممکن است آن را باور نکنید ، می تواند باعث افزایش وزن شود. 

به نظر می رسد که این وعده اول غذایی متابولیسم را در ساعات صبح فعال می کند ، به طوری که در طول روز شروع به کار می کند و کالری می سوزاند. یک صبحانه خوب کربوهیدرات های پیچیده را با پروتئین ها و کمی چربی سالم ترکیب می کند.

همچنین می توانید بخوانید: سالم ترین تغذیه ها برای صبحانه که می توانید بخورید

نمک بیش از حد

نمک بیش از حد

نمک می تواند باعث افزایش وزن شود

نه تنها برای وزن ، بلکه برای سلامتی عمومی ، خوردن نمک زیاد توصیه نمی شود. این باعث افزایش احتباس مایعات شده و بر فشار خون تأثیر می گذارد. مصرف مقادیر کمی نمک و / یا جایگزین کردن آن با ادویه های دیگر بسیار مهم است تا طعم بیشتری به وعده های غذایی شما بخورد.

نوشیدن مایعات به اندازه کافی

نوشیدن مایعات به اندازه کافی

هنگامی که به اندازه کافی مایعات نمی نوشید ، کلیه ها کندتر عمل می کنند و سموم بیشتری در بدن جمع می شوند. کارشناسان توصیه می کنند حداقل دو لیتر آب در روز بنوشید تا به خوبی در معرض آبرسانی ، از بین بردن ضایعات غیرضروری از بدن و جلوگیری از احتباس مایعات قرار گیرند.

همچنین می توانید نوشیدن آب طبیعی یا چای را انتخاب کنید. مصرف نوشابه و نوشابه های گازدار یکی دیگر از عواملی است که می تواند باعث افزایش وزن شود ، زیرا آنها غلظت زیادی قند و سایر اجزای آن را دارند. به همین دلیل باید از این نوشیدنی ها خودداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *