10 دلیل برای پاک کردن آرایش هر شب

10 دلیل برای پاک کردن آرایش هر شب

10 دلیل برای پاک کردن آرایش هر شب

باقی مانده آرایش در صورت می تواند در اکسیژن رسانی و ظرفیت بازسازی آن اختلال ایجاد کند. دلایل دیگری را برای پاک کردن آرایش خود هر روز کشف کنید.

آرایش همچنان یک شخصیت اصلی در روال زیبایی زنان است. در واقع بسیاری از تکنیک های وی متناسب با نیازهای همه تکامل یافته است. با این حال ، مانده ای که از خود به جای می گذارد مضر است. آیا می دانید دلایل پاک کردن آرایش چیست؟

اگرچه بسیاری تصور می کنند که این یک عادت بی ضرر است ، اما در واقع می تواند در ایجاد لکه هایی مانند لکه ها و آکنه تأثیر بگذارد . اگرچه این اثرات بلافاصله قابل مشاهده نیستند ، اما کم کم باعث ایجاد ناراحتی و حتی تولید علائم غیر قابل برگشت می شوند.

فقط چند دقیقه طول می کشد و می توانید تغییراتی در مورد مراقبت از پوست ایجاد کنید . شاید شما آن را نادیده بگیرید ، اما دلایل زیادی وجود دارد که هر شب بدون استثنا آرایش خود را پاک کنید. آیا آنها را می شناسید؟ در زیر مهمترین موارد را با جزئیات مرور می کنیم.

1- پوست را تمیز و اکسیژن نگه دارید

اجزای آرایش از ترمیم مناسب پوست جلوگیری می کنند.

یکی از دلایل پاک سازی آرایش این است که از بین بردن باقیمانده مواد آرایشی برای از بین بردن آلودگی های سطح پوست مهم است. گرچه توجه به آن همیشه ممکن نیست ، زباله هایی در آنجا جمع می شوند که در روند اکسیژن سلولی اختلال ایجاد می کنند.

همچنین می توانید بخوانید: آیا مواد آرایشی می توانند پوست را تحریک کنند؟

2- از پیری زودرس جلوگیری می کنید

ذرات جز Chemical شیمیایی موجود در محصولات آرایشی می توانند بر سلامت پوست تأثیر منفی بگذارند. با برداشته نشدن قبل از خواب ، منافذ مسدود شده و پیری را تسریع می کنند. خواب با پوست تمیز ضروری است ، زیرا در طول شب سلول ها تجدید می شوند.

3- شما با آکنه مبارزه می کنید

درست است که عوامل زیادی در بروز آکنه تأثیر دارند. با این حال ، برای درمان آن تمیز نگه داشتن پوست ضروری است.

گرچه آرایش به پنهان سازی این لکه ها کمک می کند ، اما باید هر شب قبل از خواب از بین برود . پاکسازی صورت از بدتر شدن علائم این بیماری جلوگیری می کند ، زیرا ناخالصی های جمع شده را از بین می برد.

4- از ظهور سیاهی حلقه ها خودداری می کنید

آرایش باعث تیره شدن ناحیه چشم و ایجاد تیرگی و کیسه های زیر چشم می شود.

آرایش روی چشم معمولاً ذراتی را ایجاد می کند که تیرگی اطراف منطقه را افزایش می دهد. بنابراین رفتن به رختخواب بدون از بین بردن این محصولات می تواند سیاهی تیرگی را بدتر کند . اگر برای برداشتن ماسک و سایه ها چند دقیقه وقت بگذارید ، تازه و جوانتر چهره خود را خواهید دید.

5- به پوست درخشان تری خواهید رسید

باقی مانده آرایش روی پوست بر روند اکسیژن رسانی و تغذیه آن تأثیر می گذارد . بنابراین ، یکی از دلایل پاک کردن آرایش هر شب ، حفظ درخشندگی است. وقتی آرایش را پاک نمی کنید ، تقریباً بلافاصله می توانید متوجه پوستی کم رنگ و کم آب شوید.

6- از داشتن مژه های ضعیف و شکننده خودداری کنید

بقایای ریمل باعث کم آبی فولیکول و ضعیف شدن مو می شود . به همین دلیل ، کسانی که قبل از خواب آرایش خود را پاک نمی کنند ، اغلب مژه های شکننده دارند. برای جلوگیری از شکستگی آنها ، تمیز کردن آنها با یک محصول مناسب ضروری است.

7- شما از پوست لب خود مراقبت خواهید کرد

شما از پوست لب خود مراقبت خواهید کرد

لب ها به دلیل کم آبی آرایش در این ناحیه ترک می خورند.

پوست لب لطیف تر از سایر نواحی صورت است. بنابراین ، برای هیدراته و سالم ماندن نیاز به مراقبت “اضافی” دارد. هنگامی که آرایش را پاک نمی کنید ، لب های شما رطوبت خود را از دست می دهند و تمایل دارند خشک یا بریده بریده ظاهر شوند.

8- از افتادگی خودداری خواهید کرد

با محدود کردن بازسازی سلول ، عادت بد خوابیدن با آرایش منجر به از بین رفتن قابلیت ارتجاعی و استحکام می شود . در نتیجه ، شل شدن افزایش می یابد و چین و چروک های زودرس ظاهر می شود . از طرف دیگر ، وقتی صورت خود را تمیز بگذارید ، نرمی و استحکام آن برای مدت طولانی تری حفظ می شود.

9- از حساسیت های پوستی جلوگیری می کنید

تجمع ذرات آرایش در سطح پوست می تواند خطر آلرژی های پوستی را افزایش دهد. برعکس ، حذف مواد آرایشی هر شب احتمال بروز مشکلات پوستی مانند درماتیت یا اگزما را به حداقل می رساند.

همچنین می توانید بخوانید: آیا رژیم غذایی می تواند روی پوست تأثیر بگذارد؟

10- روز بعد روال خود را آسان می کنید

در آخر لازم به ذکر است که شروع یک برنامه مراقبت از صورت در شب می تواند روند زیبایی روز بعد را تسهیل کند. وقتی با پوستی تمیز و تازه از خواب بیدار می شوید ، رعایت مرحله آبرسانی ، تقویت و آرایش بسیار راحت تر است.

آیا شما از کسانی هستید که هر شب چند دقیقه وقت نمی گیرد تا آرایش کند؟ اگر پاسخ شما مثبت است ، اکنون آن را اصلاح کنید. می توانید از کرم ها یا روغن های تمیز کننده معمولی استفاده کنید. همانطور که مشاهده می کنید ، خوابیدن با آرایش می تواند بسیار منفی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *