یاد گرفتن آشپزی و هشت علت که چرا باید آشپزی کنیم 

یاد گرفتن آشپزی و هشت علت که چرا باید آشپزی کنیم 

یاد گرفتن آشپزی و هشت علت که چرا باید آشپزی کنیم 

آیا دوست دارید آشپزی یاد بگیرید؟ دلایل انجام آن و چگونگی دستیابی به آن را به روشی آسان و سرگرم کننده بیاموزید. پشیمان نمیشوی!

یاد گرفتن آشپزی و هشت علت که چرا باید آشپزی کنیم 

آشپزی فعالیتی است که مزایای اقتصادی ، اجتماعی ، درمانی و سلامتی بسیاری دارد . با این حال ، برخی فکر می کنند که این یک کار پیچیده است. با این حال ، لازم نیست که اینگونه باشد. در این مقاله ما به 8 دلیل برای یاد گرفتن آشپزی و برخی نکات برای انجام آن با سهولت اشاره خواهیم کرد.

عناصر و وسایل بیشتری که آشپزی در خانه را تسهیل می کنند وجود دارد: گلدان های برقی ، سرخ کن های هوا ، دستگاه های چرخ کن و بسیاری دیگر. با این وجود داشتن یک موقوفه بزرگ یا یک آشپز ماهر برای تهیه غذاهای خوشمزه همیشه ضروری نیست.

به همین ترتیب ، پخت و پز فعالیتی است که به خانواده اجازه می دهد تا با هم متحد شوند و خانواده را در اطراف آشپزخانه و پشت میز درگیر کنند ، غذاهای متنوع و متعادل تهیه کنند و از یک وقت آزاد در یک فعالیت سودآور استفاده کنند. صرف غذا فراتر از غذا خوردن است. این فعالیتی است که سابقه دارد و بخشی از فرهنگ است.

غذا فعالیتی است که پیرامون آن بسیاری از روابط اجتماعی و تجاری بافته می شود. در اینجا چند دلیل خوب برای یاد گرفتن آشپزی آورده شده است.

همچنین می توانید بخوانید: طرز تهیه ماهی کباب شده با سس برنایز

1- به پس انداز کمک کنید
غذا خوردن هر روز در رستوران ها در طولانی مدت بسیار گران است. علاوه بر این ، در غذاهای کم هزینه معمولاً از غذای با کیفیت استفاده نمی شود و غذای خانگی بسیار خوشمزه تر است.

بنابراین ، آشپزی در خانه باعث صرفه جویی در هزینه و غذای غنی تری می شود. شما می توانید براساس بودجه خود غذاها را برای طبخ انتخاب کنید و رستوران ها را برای وعده های غذایی خاص یا یک وعده هفتگی ترک کنید. 

2- به شما این امکان را می دهد که غذا های سالم تر مصرف کنید
مقاله از دانشگاه خودمختار از ایالت مکزیک نشان می دهد که کاهش در تهیه وعده های غذایی خانگی و افزایش مصرف محصولات صنعتی با افزایش چاقی، همزمان بود.

انتشار دیگری از دانشگاه کمبریج نشانگر خطر غذاهای سریع و فرآوری شده برای سلامتی به دلیل بروز آنها در ایجاد چاقی و بیماری های مزمن است.

در این راستا ، پخت و پز در خانه به شما این امکان را می دهد تا بر میزان مصرف شده و موادی که استفاده می شود کنترل داشته باشید. این یک گزینه عالی برای پذیرش یک رژیم غذایی متعادل است که تأثیرات مستقیمی بر سلامتی دارد.

با این حال ، این در مورد خرید غذاهای آماده ، فرآوری شده و گرم کردن آنها نیست. این یادگیری طبخ با مواد سالم و طبیعی است که بدن شما را تغذیه می کنند.

آشپزی در خانه
پخت و پز در خانه بودجه غذایی شما را کاهش می دهد و انتخاب مواد مغذی سالم را تشویق می کند.

3- به عنوان یک خانواده در پرورش مهارت های نرم کمک می کند
در آشپزخانه شما خلاقیت ، صبر و توانایی نوآوری خود را امتحان می کنید. اگرچه فعالیتی اساسی به نظر می رسد ، اما به شما امکان می دهد استقلال ، توجه به جزئیات و امنیت را توسعه دهید.

علاوه بر این ، این یک گزینه عالی برای انتقال ارزشها به کودکان است ، مانند کار تیمی ، پشتکار ، تحمل ناامیدی ، یک کار خوب انجام شده ، مسئولیت و صبر.

همچنین به آنها این امکان را می دهد که عزت نفس خود را افزایش دهند ، زیرا آنها به چیزهایی که می توانند به دست آورند پی می برند و به آنها کمک می کند تا در کارهای خانه برای مسئولیت پذیری درگیر شوند.

برخی از روشهای آموزشی ، مانند مونته سوری ، که هدف آنها ایجاد استقلال و انضباط شخصی در کودکان است ، بسته به سن آنها ، کودکان را با فعالیتهای مناسب در آشپزخانه ترغیب می کند .

4- اگر فرزند دارید ، به آنها کمک می کند تا مهارت های حرکتی را رشد دهند

اگر فرزند دارید ، به آنها کمک می کند تا مهارت های حرکتی را رشد دهند
اگر فرزند دارید ، به آنها کمک می کند تا مهارت های حرکتی را رشد دهند

پس از اشاره به مهارت های نرم افزاری که در آشپزخانه پرورش می یابد ، باید توجه داشت که این یک محیط ایده آل برای مهارت های حرکتی نیز می باشد.

از سنین پایین می توانید آنها را درگیر کنید تا به شما کمک کند میوه ها و سبزیجات نرم را با چاقوهای کسل کننده خرد کنید . علاوه بر این ، آنها می توانند به ظروف ، مخلوط کردن مواد یا پوست غذا کمک کنند.

کودکان عاشق کاوش و کشف جهان هستند ، بنابراین آشپزخانه آنها را متحیر خواهد کرد. همچنین به آنها کمک می کند تا طعم ها ، بوها و بافت ها را با حواس خود کشف کنند.

5- درمانی است و به استرس زدایی کمک می کند
مقاله منتشر شده در مرز در روانشناسی در اثرات مثبت روانی از پخت و پز بود. این مطالعه نشان داد که این فعالیت اوقات فراغت برای افراد لذت و آرامش ایجاد می کند.

آشپزی می تواند یک فعالیت فرار از مشاغل استرس زا باشد . مخصوصاً وقتی این کار با لذت انجام شود و نه به عنوان یک تعهد.

با بیدار کردن حس های مختلف ، مانند بو و چشایی ، دلپذیر است. اگر این موسیقی با موسیقی دلپذیر و خلق و خوی خوب نیز همراه باشد ، باعث می شود استرس شما کاهش یابد ، اضطراب کاهش یابد و فضای خانوادگی مشترک باشد.

6- این یک فعالیت اجتماعی سرگرم کننده است
چه کسی عاشق کباب کردن با دوستان یا تهیه یک شام عاشقانه در خانه نیست؟ آشپزی به صورت زن و شوهر ، با دوستان یا خانواده طرحی است که به شما امکان می دهد اوقات خوشی را در کنار عزیزان خود سپری کنید.

می توانید آشپزی یاد بگیرید تا کسانی که دوستشان دارید با غذاهای خوشمزه غافلگیر شوید . با این حال ، داشتن یک شب آشپزی با دوستان یا شریک زندگی خود که همه درگیر آن شوند ، یک برنامه عالی است. این دو گزینه باعث صرفه جویی در هزینه شما می شود.

7- غذای کمتری هدر می رود
هنگامی که می دانید چگونه آشپزی کنید ، اتلاف مواد غذایی در خانه کمتر خواهد شد ، زیرا خواهید دانست که چگونه از همه چیز در انبار استفاده کنید. بعضی اوقات میوه یا غذاهایی را خریداری می کنید که از دست رفته است زیرا مرتباً در خانه غذا می خورید.

علاوه بر این ، هنگامی که آشپزی یاد می گیرید ، مقدار غذایی را که در ماه مصرف می کنید نیز بهتر محاسبه کنید . همچنین ، شما هرگز جلوی خوردن غذایی خوشمزه و سریع را نمی گیرید.

8- رژیم متنوع تری خواهید داشت
خوردن همان چیز با گذشت زمان خسته کننده می شود ، حتی وقتی صحبت از رستوران می شود. بنابراین ، یادگیری آشپزی امکان خوردن غذاهای متنوع و دلگرمی بیشتر خانواده را گسترش می دهد.

هنگامی که نمی دانید چگونه طبخ کنید یا دستور العمل های آن خیلی اساسی هستند ، زمان غذا خسته کننده است. با این حال ، یادگیری ترفندهای آشپزی به شما امکان ابتکار می دهد .

نکاتی برای یادگیری آشپزی
اگر مصمم به یاد گرفتن آشپزی هستید ، مهمترین چیز داشتن تمایل به آزمایش و امتحان است. این نکاتی را که در زیر برای شما آورده ایم ، در نظر بگیرید

اصول دست زدن به غذا را بیاموزید
به طور کلی ، پخت و پز یک فعالیت ایمن است. با این حال ، لازم است در هنگام دست زدن به غذا برخی از اقدامات احتیاطی انجام شود تا از آلودگی متقاطع ، که می تواند باعث بیماری و مسمومیت شود ، جلوگیری شود.

احتیاط اصلی این است که غذاهای خام و پخته را مخلوط نکنید ، مخصوصاً وقتی صحبت از گوشت ، مرغ و ماهی می شود.

به همین ترتیب ، میوه ها و سبزیجات می توانند حاوی باکتری و سموم دفع آفات باشند ، بنابراین لازم است که آنها را به خوبی ضد عفونی کنید . در مورد پخت و پز ، مرغ و گوشت خوک غذاهایی هستند که باید بیشتر مراقب آنها باشید.

تکنیک های اساسی پخت و پز را بدانید
در آشپزخانه صدها تکنیک وجود دارد که تهیه غذاهای پیچیده را امکان پذیر می کند. با این حال ، هنگام یادگیری طبخ ، شما با اصول اولیه شروع می کنید.

در اینجا برخی از تکنیک هایی را که ابتدا باید یاد بگیرید به اشتراک می گذاریم و آنها به شرح زیر است:

جوش: در مورد پخت و پز غذا است که آن را با مایع در نقطه جوش قرار دهید. با گوشت و غذاهای سخت مانند سیب زمینی ، ماکارونی و غلات استفاده می شود.
بخارپز: روشی است که بیشتر با سبزیجات استفاده می شود ، زیرا به آنها امکان می دهد مواد مغذی خود را حفظ کنند. این شامل پخت و پز غذا با حرارت بخار تولید شده توسط آب جوش است.
سوترینگ: استفاده از یک ماهیتابه بزرگ است که اجازه می دهد غذا روی مقدار کمی چربی منتقل شود.

کباب : معمولاً با گوشت ، مرغ و ماهی استفاده می شود. این شامل داشتن یک مشبک ، پیش گرم کردن آن و قرار دادن گوشت ها برای پخت تا جایی که به نقطه مطلوب برسند.
پخته شده: یکی از ساده ترین تکنیک ها است. نیازی به افزودن چربی نیست و به شما امکان می دهد غذاهای ترد و سالم داشته باشید. این شامل قرار دادن اجاق بر روی قالب ها یا بشقاب هایی است که می خواهید بپزید.
جرات استفاده از ادویه ها و ادویه ها را داشته باشید
وقتی غذا خیلی ساده است ، مردم دلسرد می شوند. با این حال ، ادویه های خاصی وجود دارد که یک آستین آستین شماست و به غذاها طعم می بخشد .

سیر ، فلفل ، نمک ، زردچوبه ، پونه کوهی ، برگ بو ، جوز هندی ، دارچین ، ریحان و آویشن از جمله ادویه هایی هستند که می توانید در آشپزخانه خود داشته باشید.

ادویه و ادویه برای یادگیری طبخ.
عطر و طعم ارائه شده توسط ادویه ها و ادویه ها به تقویت ظروف و لذت بردن از کام کمک می کند.

برچسب ها را بخوانید
بیشتر غذاها دستور العمل ها یا روش های پخت را در بسته بندی خود دارند. با پیروی از مراحل تهیه برنج ، ماکارونی ، لوبیا ، عدس و کینوا و غیره بسیار آسان است.

با این حال ، خود را محدود نکنید . با کسب اعتماد به نفس ، می توانید جرات آزمایش و تنظیم فرآیندهای مورد نظر خود را داشته باشید.

کمک بخواهید
مطمئناً در خانواده یا گروه دوستان شما کسی وجود دارد که آشپزی بلد است. پس خجالت خود را از دست داده و به آنها زنگ بزنید!

این بهانه مناسبی برای گفتگو با عزیزان خواهد بود . علاوه بر این ، اطمینان حاصل خواهید کرد که سنت ها و خوراکی های خانوادگی به موقع از بین نمی روند.

الهام بگیرید
وقتی یاد می گیرید آشپزی کنید ، طبیعی است که خلاقیت زیادی برای اختراع ظروف ندارید. با این حال ، در شبکه های اجتماعی ، اینترنت و کتاب ها می توان هزاران دستور العمل خوشمزه و آسان درست کرد.

به عنوان مثال ، اگر می خواهید غذای سالم درست کنید ، به دنبال منابعی باشید که این سبک را به شما یاد دهند. کم کم شما می توانید آنها را اصلاح کنید تا آنها را با کام خود تنظیم کنید .

آشپزخانه را متناسب با نیاز خود تنظیم کنید
پس از دانستن مزایای یاد گرفتن آشپزی و برخی نکات برای شروع انجام آن ، لازم است که آشپزخانه را متناسب با نیاز خود تنظیم کنید. داشتن تخته برش ، چاقوهایی در اندازه های مختلف ، قاشق های تکان دهنده ، تابه ها ، توری ها و قابلمه ها ضروری است.

اگر فرزند دارید ، خود را تنظیم کنید و آن را به مکانی امن برای آنها تبدیل کنید. می توانید اشیای خطرناکی را که می توانند با آنها بسوزانند یا برش بزنند ، در مناطقی که از دسترس آنها خارج است ، ذخیره کنید. یک کشو با وسایل مخصوص آنها درست کنید ، مانند میز ، بشقاب ، لیوان و وسایل مورد استفاده بدون خطر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *