هفت اشتباه در طراحی اتاق های کوچک

هفت اشتباه در طراحی اتاق های کوچک

هفت اشتباه در طراحی اتاق های کوچک

شگفت آور است که چگونه برخی از جزئیات کوچک می توانند عملکرد یک اتاق کل را تغییر دهند. ما برای به حداکثر رساندن فضای خود نکاتی را برای شما بیان خواهیم کرد.

هیچ کس نگفت که اتاقهای کوچک چیزی برای ارائه ندارند. این فقط مسئله برای جلوگیری از برخی از اشتباهات مهم در طراحی اتاق های کوچک است و به شما کمک می کند تا از پتانسیل آنها استفاده کنید. ما امروز برخی از آنها را شرح خواهیم داد تا بدانید که در مورد دکور اتاق های کوچک در آینده چه کاری نباید انجام شود.

اتاق های کوچک ، به خصوص اتاق های خواب کوچک ، فضاهای صمیمی هستند که بندرت توسط افرادی که خانه ندارند ، مورد استفاده قرار می گیرند. با این وجود ممکن است این یک فضای بسیار شخصی باشد ، بنابراین ارزشمند است که چگونه به بهترین وجه تزئین آن و راحتی آن را حفظ کنید.

اگر یک اتاق بسیار کوچک دارید ، ممکن است بخواهید ظاهر را بهبود بخشید. با این حال ، بسیاری از اشتباهات خاص در فرایند.

آیا می خواهید بدانید رایج ترین آنها چیست؟ امروز ، ما به شما خواهیم گفت.

اشتباهات معمول طراحی اتاق کوچک برای جلوگیری از آن

اگر یک اتاق در حال حاضر بسیار کوچک است ، آخرین کاری که باید انجام دهید این است که در برنامه ریزی خود فضای غیرضروری را در نظر بگیرید . پیشنهادات زیر را در مورد آنچه باید انجام دهیم و چه باید از آن اجتناب کنید در خاطر داشته باشید:

1-عدم استفاده از قفسه بندی

عدم استفاده از قفسه بندی

اتاق های کوچک فضای کف بسیار کمی دارند ، بنابراین باید به جای آن از دیوارها استفاده کنید . قفسه های دیواری و برگزار کنندگان می توانند یک راه حل عالی برای شما باشند تا بتوانید کتاب ها ، تزئینات و هر چیز دیگری را که نمی توانید مکان مناسبی برای آن پیدا کنید.

گزینه خوب دیگر یک اتاق زیر شیروانی است. در اینجاست که می توانید جعبه های کفش و لباس هایی را که دیگر از آن استفاده نمی کنید و یا به آن احتیاج دارید در اتاق ذخیره کنید.

2- استفاده از آینه ها

استفاده از آینه ها

آینه ها مزیت منعکس کننده نور را دارند. آنها می توانند فضای اتاق را حداقل به صورت بصری گسترش دهند . از انتخاب آینه ایستاده بزرگ یا قرار دادن چندین مکان در فضای خود نترسید.

3-گزینه های مبلمان ضعیف

این یکی از رایج ترین اشتباهاتی است که افراد در طراحی اتاق های کوچک مرتکب می شوند. متأسفانه ، این همچنین می تواند چالش برانگیزترین مشکلات برای حل باشد ، زیرا این امر به ویژگی های فضا و نیازها و ترجیحات کسانی که در خانه زندگی می کنند بستگی دارد.

اولین کار باید این باشد که مبلمان هایی را که بیشتر استفاده می کنید انتخاب کنید و از هر کاری که می خواهید خلاص شوید. همچنین هر نوع تزئینی را که فکر می کنید غیر ضروری است از بین ببرید. اگر بتوانید مبلمان سفارشی سفارش دهید ، قطعاً این کار بسیار ساده تر خواهد بود.

یک قانون کلی این است که مبلمان خود را به گونه ای قرار دهید که اجازه دهد حرکت در داخل فضا جریان یابد . از قرار دادن اشیاء خاص در مرکز اتاق نترسید: آنها می توانند به شکسته شدن فضاهای کوچکتر در داخل اتاق کمک کنند.

4-مسدود کردن نور طبیعی

مسدود کردن نور طبیعی

اگر اتاق کم نور باشد ، اتاق کوچک حتی کوچکتر به نظر می رسد. اطمینان حاصل کنید که می توانید مقداری از نور طبیعی خورشید در این مناطق بدست آورید. از پرده های سنگین استفاده نکنید – از سبک های سبک تر از پارچه ریز و یا برخی طرح های مینیمالیستی مانند نوع رومی خودداری کنید .

5-ترس از رنگ

برخی افراد تصور می کنند که رنگ های روشن در اتاق های کوچک به خوبی ترکیب نمی شوند.

در حقیقت اما برعکس است.

برای برجسته کردن جو و جلب توجه بیشتر می توانید از ترکیبی از رنگهای روشن استفاده کنید که ظاهر بهتری خواهد داشت. کارشناسان طراحی پیشنهاد می کنند حداکثر سه رنگ استفاده کنید.

6-فرشهای بسیار کوچک

این ایده دیگری است که ممکن است ضد شهود به نظر برسد ، اما قرار دادن یک فرش بزرگ در مرکز اتاق می تواند یک انتخاب عالی باشد. حتی اگر یک میز قهوه یا یک مبل زیبا را در بالا قرار دهید حتی بهتر است.

به نظر می رسد برای یک فضای کوچک خیلی زیاد است؟ احتمالاً اینگونه نیست!

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که افراد در طراحی اتاق های کوچک مرتکب می شوند ، ندانستن عناصر مناسب برای فضای داخلی چیست.

فرش بزرگتر با قطعات مبلمان مناسب می تواند توجه شما را به قسمت خاصی از اتاق جلب کند. این امر باعث می شود ادراک از فضای کوچک دور شود و عناصر بزرگتر به شما کمک می کنند تا واحدهای کوچکتر را در خود اتاق تعریف کنید.

7-قرار دادن یک تختخواب در جای اشتباه

اگر یک اتاق خواب کوچک برای تزئین دارید ، به یاد داشته باشید که عملکرد اصلی آن برای استراحت است. از این رو ویژگی اصلی باید تختخواب باشد و اولین کاری که باید انجام دهید شناسایی بهترین مکان برای آن است.

هر آنچه را که می توانید در نظر بگیرید ارزیابی کنید: روشنایی ، تهویه ، دما ، فرش و قرار دادن میز کنار تخت. همه اینها مهم است. طبق گفته های فنگ شویی ، تختخواب را باید در مقابل درب با یک صندوق پهن قرار دهید ، و بدون پنجره در پشت آن قرار دهید.

اشتباهات در طراحی اتاق کوچک می تواند برای فضای شما بسیار مضر باشد. از افتادن در تله هایی که در اینجا توضیح داده ایم ، خودداری کنید و مکانی صمیمی تر ، استراحت پذیر و دلپذیر را برای خانواده خود ایجاد کنید.

1 دنبال این می گردید “هفت اشتباه در طراحی اتاق های کوچک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *