نحوه صرفه جویی در هزینه در 4 روش هوشمند

نحوه صرفه جویی در هزینه  در 4 روش هوشمند

نحوه صرفه جویی در هزینه  در 4 روش هوشمند

 پرداخت ماهانه ، بدهی و سایر عوامل توانایی ما در صرفه جویی در هزینه و پس انداز کردن محدود می کند. اما اگر آن را در اولویت قرار دهید ، کنار گذاشتن پول می تواند ساده باشد. ما 4 نکته را کشف خواهیم کرد که بدون شک به شما در صرفه جویی در مقدار مفید کمک خواهد کرد.

آنها می گویند صرفه جویی در هزینه و پس انداز راه رسیدن به ثروت است و این نمی تواند درست تر باشد. داشتن یک شبکه ایمنی می تواند با سرمایه گذاری یا برنامه ریزی برای آینده به ما کمک کند با شرایط بد اقتصادی روبرو شویم.

به همین دلیل در این مقاله ، ما در مورد چگونگی صرفه جویی در پول در هر ماه بحث خواهیم کرد. و بعدا می توانید همانطور که می بینید از آن استفاده کنید!

چرا پس انداز پول ایده خوبی است

مهم این است که همیشه مقداری پول در کنار بگذارید که می تواند در مواقع اضطراری ، برای یک فرصت خوب تجاری یا هزینه های اضافی به شما کمک کند.

بسیاری از افراد روز به روز زندگی می کنند و در صورت از دست دادن شغل خود (فراتر از هرگونه جبران خسارت دریافتی) ، یک ماه از ورشکستگی دور هستند.

همه افراد عادت پس انداز و حتی بدتر از این ندارند ، آنها از مزایای آن آگاهی ندارند. هر لحظه ممکن است اتفاق غیرقابل پیش بینی رخ دهد که نیاز به استفاده از پول نقد داشته باشد.

اگر فقط بدهی داشته باشید و کارتهای اعتباری را حداکثر کنید ، چگونه می توانید با آن برخورد کنید؟

و علاوه بر آن ، پس انداز پول مترادف برنامه ریزی برای آینده است. شاید شما فردی باشید که “در حال حاضر زندگی می کند” ، اما باید در نظر داشته باشید که اگرچه اوضاع اکنون خوب است ، فردا می تواند یک داستان متفاوت باشد.

شما همیشه باید آماده باشید.

با این کار ، منظور ما این نیست که شما باید از هر چیزی دست بکشید. منظور ما این است که هزینه های اضافی و غیر ضروری باید بیشتر از حد معمول استثنا باشد.

هزینه های زیادی وجود دارد که بر توانایی ما صرفه جویی می شود: تعطیلات ، غذا خوردن ، استراحت آخر هفته و لباس.

ما همچنین در فصول فروش ، زمانی که تخفیف های زیادی را در فروشگاه های مورد علاقه ما و زمانی که حوصله می کشیم تخفیف های زیادی را صرف می کنیم.

برای جلوگیری از رسیدن به نکاتی که مجبور به کاهش آن به دلیل عوامل بیرونی هستید (به عنوان مثال افزایش قیمت در سرویس ها) ، ایده خوبی است که هر ماه کمی پول کنار بگذارید.

نکاتی برای پس انداز پول

نکاتی برای پس انداز پول

از یک سو ، این موضوع در مورد ساماندهی بهتر یا باهوش تر شدن است و از سوی دیگر ، این موضوع است که اجازه می دهیم برخی از “معاهدات” خریداری شده را برای پر کردن شکاف یا برای مدت کوتاهی به ما خوشبخت کنیم.

در اینجا چند توصیه آورده شده است:

1- هزینه های خود را یادداشت کنید

هزینه های خود را یادداشت کنید

یکی از بهترین راه های پس انداز کردن ، آگاهی از عادت های خرج کردن است. شما می توانید این کار را با نوشتن هر چیز کوچکی که در طی یک ماه هزینه می کنید انجام دهید.

پس از خرید یا پرداخت قبض ، آنها را در دفترچه یادداشت یا صفحه گسترده اکسل بنویسید.

مطمئن شوید که یادداشت های شما به گونه ای مفصل باشد تا متوجه شوید بیشتر پول شما در کجا می رود – قهوه در راه کار ، ناهار در دفتر ، کرم دست یا کرایه تاکسی.

پس از مشخص شدن جایی که پول خود را خرج می کنید ، می توانید هزینه‌های غیرضروری را از بین ببرید.

2- بودجه تعیین کنید

بودجه تعیین کنید

اگر وظیفه خرید و پرداخت قبض در خانه را بر عهده دارید ، باید تقریباً هر ماه به چه مقدار نیاز داشته باشید بدانید.

تمام هزینه های ثابت خود را در نظر بگیرید و بیش از حد مجاز اجازه ندهید.

البته می توان تغییراتی ایجاد کرد؛ به عنوان مثال ، اگر قبض برق شما بالا رفته است ، می توانید با استفاده از لامپ ها کمتر و یا انجام لباس های شسته شده فقط یک بار در هفته ، میزان مصرف برق خود را کاهش دهید.

بودجه از راه های مختلفی به ما کمک می کند ، زیرا این مسئله به ما نشان می دهد که چه مقدار خرج می کنیم و برای ما چقدر می توانیم هزینه کنیم.

۳- پول را کنار بگذارید

پول را کنار بگذارید

یکی از اصلی ترین اشتباهاتی که مردم هنگام تلاش برای پس انداز می کنند پرداخت تمام صورتحساب ها و هزینه های آنها است و در صورت باقی ماندن برخی موارد ، پولی را پس انداز می کنند.

با این حال ، بیشتر اوقات این استراتژی ما را برای استفاده در پس انداز کم می کند.

توصیه می شود که حدود 10٪ از دستمزد خود را پس انداز کنید و مطمئن شوید که در جایی که نیاز است (سپرده ایمن ، زیر تشک شما ، یا سرمایه گذاری کرده است)

نکته دیگر: تعیین کنید که چه شرایطی و یا خریدهایی را برای گرفتن پول از پس انداز خود می طلبد. به عنوان مثال ، فوریت های پزشکی ، مشکلات ماشین و غیره.

پس انداز کردن پول به معنای صرف هزینه برای هر چیز نیست؛ در غیر این صورت ، شما هرگز پیشرفت نمی کنید.

4- هزینه ها و بدهی های خود را کاهش دهید

این مرحله برای بهبود امور مالی و قادر به برنامه ریزی آینده شما بسیار مهم است. به عنوان اولین قدم ، توصیه می کنیم مبلغ پرداخت حداقل مبلغ کارت اعتباری خود را متوقف کرده و سعی کنید وامهای شخصی خود را پیش بگیرید.

به این ترتیب می توانید به دلیل بهره یا مجازات از وارد شدن بدهی بیشتر جلوگیری کنید.

ثانیا ، بسیار مهم است که هزینه های ماهانه خود را کاهش دهید.

هر آخر هفته غذا می خورید ؟ فقط یک بار در ماه بیرون بروید. آیا هر بار که پول دریافت می کنید ، لباس می خرید؟ برای مثال فقط برای مناسبت های خاص لباس بخرید ، مثلاً برای روز تولد.

آیا هر تعطیلات سفر می کنید؟ شاید شما باید یک بار در خانه بمانید.

به این ترتیب ، منابع مالی شما کمی آرامتر خواهد بود و می توانید پس انداز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *