فواید پیاده روی صبحگاهی 

فواید پیاده روی صبحگاهی 

فواید پیاده روی صبحگاهی 

ورزش بسیار حیاتی است و 30 دقیقه پیاده روی در روز می تواند فواید زیادی داشته باشد

برای کاهش وزن و حفظ سبک زندگی روش های مختلفی وجود دارد. با این حال ، در ورزش مداوم فواید زیادی وجود دارد ، نه تنها برای مدت زمان کوتاه ورزش کنید. به همین دلیل توصیه می کنیم هر هفته حداقل 150 دقیقه فعالیت بدنی متوسط ​​انجام دهید. برای کمک به پیشگیری از بیماری هایی مانند فشار خون بالا ، آمبولیسم ، افسردگی ، انواع خاصی از سرطان ، سکته قلبی ، چاقی ، پیشنهاد می کنیم که هر روز ممکن است 30 دقیقه پیاده روی را انجام دهید. 

قبل از شروع پیاده روی صبح فرد باید گرم شود و بعد از تمرین به خوبی کشید. هنگام کشش:

بیشتر از آنچه بدن شما قادر به کشش است نکشید

مدام در حین کشش تنفس کنید

آهسته حرکت کنید

بنابراین ، برای انجام یک پیاده روی مناسب 30 دقیقه ای ، باید جنبه های زیر را در نظر داشته باشید تا از صدمات جلوگیری کنید و برای این که ورزش بیشترین سود را داشته باشد:

هنگام راه رفتن ، انگشتان پا باید به جلو حرکت کند

با هر مرحله ، پاشنه شما ابتدا باید زمین را لمس کند . در این روش ، وزن بدن شما باید به دنبال حرکت ادامه یابد

بازوهای شما باید به طور طبیعی و مداوم حرکت کنند

شانه های شما را باید کمی عقب بکشید و چانه شما باید بلند نگه داشته شود . سعی کنید به زمین نگاه نکنید

فواید :

فواید پیاده روی

دویدن 30 دقیقه پیاده روی در صبح به طور مداوم به همان اندازه دویدن مفید است. این نوع ورزش به کاهش خطر ابتلا به دیابت ، افسردگی ، انواع خاصی از سرطان کمک می کند و به مبارزه با کلسترول و فشار خون بالا کمک می کند.

سخنگوی انجمن قلب آمریکا ، دکتر گرگگ فونارو اظهار داشت که  انجام ورزش های بدنی خطر مرگ زودرس را کاهش می دهد ، به مبارزه با مشکلات قلبی و عروقی کمک می کند و سلامتی را حفظ می کند. تحقیقات نشان داد که راه رفتن و دویدن باعث کاهش بیماریهای قلبی می شود.

در نتایج ، آنها به عنوان مزایای پیاده روی بیش از دویدن پیدا کردند:

در رابطه با کلسترول ، پیاده روی آن 7٪ و 4،3٪ دویدن

در مورد خطر ابتلا به بیماری های قلبی ، پیاده روی آن را با 9.3٪ کاهش و دویدن آن 4.5٪

در رابطه با فشار خون بالا ، راه رفتن احتمال انقباض آن را 7.2٪ و دویدن 4.2٪ کاهش می دهد

در مورد دیابت ، پیاده روی خطر انقباض آن را 12.3 و دوازدهم را 12.1٪ کاهش داده است.

این یافته ها حاکی از سود مشابه با انرژی مصرف شده در ورزش ، مستقل از شدت است. با این حال ، برای افرادی که قادر به شرکت در یک تمرین شدیدتر هستند ، این استراتژی می تواند با توجه به زمان کارآمدتر باشد. “

همچنین می توانید بخوانید: شش فایده پیاده روی بر سلامت بدن

اقدامات احتیاطی

اقدامات احتیاطی

هنگامی که شما هر نوع فعالیت بدنی را انجام می دهید ، باید برخی از اقدامات احتیاطی را به خاطر بسپارید ، تا سلامتی شما در معرض خطر قرار نگیرد و ایمنی شما نیز نباشد.

ما به شما پیشنهاد می کنیم از پوشیدن جواهرات نه تنها راحت تر باشید بلکه به گونه ای نیز باشید که هدف سارقان نباشید. همچنین اگر در هر ساعت از روز با کم نور ، مانند طلوع آفتاب ، غروب آفتاب یا شب هنگام ، قدم می زنید ، توصیه می کنیم لباس های رنگارنگ یا ژاکت بازتابی بپوشید.

پیاده روی در گروه تمایل به امنیت بیشتری دارد.  در صورت بروز شرایط اضطراری باید موبایل خود را با خود ببرید. هرگز بدون نوعی شناسایی بیرون نروید. این ایده خوبی است که به خانواده خود اجازه دهید مسیر تقریبی شما را بدانند و مدت زمانی که قصد خارج شدن از آن را دارید.

پریشان نشوید. همیشه از آنچه در اطراف شما اتفاق می افتد آگاه باشید. به همین ترتیب ، اگر از هدفون استفاده می کنید ، میزان صدا باید کم باشد تا صدای ترافیک و سایر نویزهای لازم را بشنوید.

همچنین می توانید بخوانید: 5 دلیل برای اینکه هر روز پیاده روی کنید

1 دنبال این می گردید “فواید پیاده روی صبحگاهی 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.