مرغ کاجون و دستور پخت این غذا خوش طعم و خوشمزه

مرغ کاجون و دستور پخت این غذا خوشمزه

مرغ کاجون و دستور پخت این غذا خوشمزه

تاریخچه آشپزی با تاریخ جهانی ارتباط تنگاتنگی دارد. آشپزخانه بخشی از تاریخ شهرها است و بنابراین ، همراه با برخوردهای آنها تکامل می یابد.

مرغ به سبک کاجون در غذاهای بین المللی بسیار محبوب است. طعم خوشمزه آن باعث می شود دهان بیش از یک بار غذا بخورد. بنابراین ، هر روز پیروان جدیدی در سراسر جهان اضافه می کند.

اما آیا می دانید این دستور العمل از کجا آمده است؟ ما در زیر در مورد آن به شما خواهیم گفت. ما به شما اطمینان می دهیم که ، اگر منشا آن  را بدانید ، جرات خواهید کرد به دنبال دستور العمل های بیشتری از این سبک آشپزی باشید.

مرور مختصر تاریخی

جنگ ها ، اکتشافات ، پیروزی ها و اتحاد ها طعم های جدید و سنت های غذایی را شکل داده است. غذاهای کاجون یکی از آنهاست. شهر نیواورلئان در سال 1718 توسط فرانسویان تأسیس شد. بعداً این شهر تحت مدیریت تاج اسپانیا بود تا اینکه توسط ایالات متحده خریداری شد. این “تصرف” در سال 1763 انجام شد.

در شهر نیواورلئان ، واقع در جنوب کشور ، در حاشیه رودخانه می سی سی پی ، به لطف تنوع قومی ، نوع خاصی از غذا سازی ظهور کرد. این ترکیب فرهنگی طعم های محلی را غنی می کند و امروزه غذاهای کاجون یکی از با ارزش ترین غذاهای ایالات متحده است.

از جمله دلایل این ادغام بین المللی تجاری است که فرانسه در سراسر منطقه کارائیب داشته است. این دلیل دیگری است که چرا یک دستور غذای خوشمزه مرغ به سبک کاجون ترکیبی از تاریخ ، فرهنگ غلط سازی و تفاوت های ظریف فرهنگی است . صحبت از منشأ گروه قومی کاجون بود ، این گروه از یک کانادای فرانسوی کانادایی شکل گرفت که با انگلیسی ها درگیری داشت.

به همین دلیل ، کاجون ها از کانادا اخراج و در قلمرو لوئیزیانا مستقر شدند. پس از ورود ، سنت های آنها با بقیه سنت های آشپزی ترکیب شد و باعث ظهور غذاهای کریول شد.

غذاهای کاجون عمدتا با استفاده از تکنیک های تهیه کاملاً سنتی و همچنین استفاده از غذاهای مختلف کارائیب مشخص می شود. در این دستور العمل می بینید که مرغ به سبک کاجون به لطف سهم انواع ادویه ها ، طعم خود را پیدا می کند.

موادی که در این آشپزخانه بیشتر به چشم می آیند پیاز ، فلفل و کرفس است. کرفس را در جاهای مختلف کرفس اسپانیا یا سلری نیز می نامند. به محض خرد شدن به رنگ برنز (مربع های بسیار کوچک) ، آنها در یک تقلا ادغام می شوند. استفاده از چاشنی ها نیز در پخت و پز کاجون بسیار مهم است. برگ بو و جعفری و فلفل ضروری است.

دستور خوشمزه مرغ کاجون

مواد تشکیل دهنده پایه

2 سینه مرغ (400 گرم)

3 قاشق غذاخوری روغن (ترجیحاً فوق العاده بکر)

ادویه های کاجون

3 قاشق غذاخوری سیر خرد شده (30 گرم)

2 قاشق غذاخوری پونه کوهی (15 گرم)

3 قاشق غذاخوری ریحان (20 گرم)

آویشن (5 گرم)

1/2 قاشق غذاخوری زیره (5 گرم)

1/2 قاشق غذاخوری فلفل سیاه (5 گرم)

4 قاشق غذاخوری پاپریکا شیرین (40 گرم)

5 قاشق غذاخوری پودر پیاز (100 گرم)

1/2 قاشق غذاخوری فلفل سفید (5 گرم)

1/2 قاشق غذاخوری پودر فلفل کاین (5 گرم)

این دستور العمل مرغ به سبک کاجون برای پذیرایی سخاوتمندانه و اشباع چندین وعده شام ​​به خوبی کار می کند. و همانطور که می بینید ، ادویه کاجون بسیار شدید است و ادویه های زیادی را ترکیب می کند که همان ویژگی خاص آن را به آن می بخشد.

همچنین می توانید بخوانید: قارچ های پر از سس خامه ای دستور تهیه این دسر خوشمزه

تهیه مرغ به سبک کاجون

تهیه مرغ به سبک کاجون

اولین کاری که باید انجام شود مخلوط کردن تمام ادویه ها در یک کاسه یا یک ظرف مناسب است. بعداً مخلوط ادویه به مرغ اضافه می شود. بگذارید استراحت کنند تا سینه ها طعم مواد را جذب کنند.

استراحت باید حداقل 30 دقیقه باشد ، اما همچنین می تواند برای ساعت ها باقی بماند. نکته مهم این است که مرغ به خوبی با طعم دهنده ها تزریق می شود.

بعد ، ظرف باید گرم شود و سپس روغن اضافه شود. پس از انجام این کار ، مرغ باید از هر دو طرف مهر و موم شود. سپس حرارت به حرارت متوسط ​​کاهش یافته و مرغ به مدت 4 دقیقه پوشانده می شود.

این غذایی است که باید گرم سرو شود. یعنی به محض بیرون آمدن مرغ از ظرف ، باید آن را آبکاری و سرو کرد. ترجیحاً باید با تزیین برنج و سبزیجات ترکیب شود.

همچنین می توان آن را با یک مرغ کاملاً پخته تهیه کرد که مرغ باید یک روز برای آن مرین شود . دستورالعمل های دیگر شامل سبک های مرغ ترد به سبک کاجون است که نیاز به کوک کردن دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.