10 نکته برای مراقبت از وسایل چوبی و مبلمان چوبی

10نکته برای مراقبت از وسایل چوبی

10نکته برای مراقبت از وسایل چوبی و مبلمان چوبی

مبلمان چوبی همیشه باید براق به نظر برسد ، زیرا بخشی از ظرافت یک خانه است. مهم است که آنها را برای حفظ زیبایی خود بی عیب و نقص نگه دارید.

چوب بوده و همیشه با ظرافت یک خانه مترادف خواهد بود. اگر مجبور شوید بین یک میز استیل و یک میز چوبی انتخاب کنید ، بهترین انتخاب شما همیشه چوبی خواهد بود.

مبلمان چوبی به دلیل لمس شخصیتی که به آن می دهند در خانه شما ضروری است . برای مراقبت از مبلمان چوبی ، ما از شما دعوت می کنیم این 10 نکته را که در زیر ارائه می دهیم ، دنبال کنید.

1- مبلمان چوبی خود را هر روز تمیز کنید

اگر چه نمی بینید آن را ، مبلمان تجمع خود را خاک  هر روز توسط گرد و غبار . مراقبت از مبلمان چوبی هر روز تمیز کردن آن را شامل می شود. اگر اجازه دهید خاک ایجاد شود ، آنها می توانند کسل کننده شوند و حتی لکه ها ایجاد شوند. تمیز کردن سطوح خشک برای رفع گرد و غبار روز به شما طولی نخواهد زد.

2- برای مراقبت از مبلمان چوبی خود ، از آن در برابر خورشید و آب محافظت کنید

این امر واضح به نظر می رسد ، اما با گذشت زمان خورشید چوب را خشک می کند و باعث کوچک شدن آن می شود و باعث ترک هایی می شود که در نتیجه باعث خراب شدن مبلمان می شود . آب همچنین باعث تغییر شکل چوب می شود.

با این حال ، شما نه تنها باید از آنها در برابر “خیس نشدن” محافظت کنید ، بلکه مکانی که در آن قرار گرفته اید بسیار مرطوب نیست . رطوبت می تواند باعث ترک خوردگی و نرم شدن چوب شود .

3- آنها را از منابع گرما جدا کنید

دلیل آن بسیار ساده است و مربوط به مواردی است که در بخش قبلی به آن اشاره کردیم.  گرما باعث خرد شدن و ریزش چوب خواهد شد .

4- آنها را از تهویه مطبوع دور نگه دارید

مبلمان چوبی در صورت تماس مداوم با هوا از بین می رود. آنها را از هر مکانی که یک سیستم تهویه هوا یا جریان هوا ثابت وجود دارد ، خارج کنید.

5- از مواد تمیز کننده بدون آمونیاک استفاده کنید

برچسب های پاک کننده چوب را با دقت بخوانید و مطمئن شوید که آنها فاقد آمونیاک هستند. اگرچه برای تمیز کردن مبلمان چوبی تبلیغ می شود ،   در دراز مدت  آمونیاک باعث خراب شدن مبلمان و از بین بردن درخشش و رنگ می شود . توصیه می کنیم بهتر است از پاک کننده های بدون ساینده خودداری کنید.

6- از موم خمیر استفاده کنید

قبل از واکس زدن ابتدا حتما همه گرد و غبارها را از مبلمان خود جدا کنید . سپس آن را به طور مساوی با استفاده از دستمال یا پتو فیبر بمالید . اگر هفته ای یک بار این کار را انجام دهید ، سالها مبلمان با ظاهر اصلی خود خواهید داشت.

7- آنها را بسیار با دقت جابجا کنید

هنگامی که شما مجبور به جابجایی آنها هستید ، مهم است که از مبلمان چوبی مراقبت کنید . هنگام حمل و نقل آنها را با احتیاط انجام دهید زیرا ضربه می تواند چوب را آزار دهد و باعث ایجاد ترک شود . بنابراین مراقب باشید حرکات ناگهانی انجام ندهید.

به یاد داشته باشید که بارگیری آنها راحت تر از کشیدن آنها است . اگر مبلمان بسیار سنگین است ، بهتر است لاستیک ها را روی آن قرار دهید تا از خطر اصابت به چیزی و خراشیدن آن جلوگیری کنید.

8- ظروف داغ را روی آنها نگذارید

مقره یا پارچه ای برای قرار دادن ظروف داغ روی میز چوبی وجود دارد. اگر مستقیم آنها را بگذارید ، لکه ای روی چوب ایجاد می کنید . اگر مجدداً سطح آسیب دیده را ماسه زده و لاک نکنید ، لکه از بین نمی رود.

حتی وقتی از عایق استفاده می کنید ، گرما از آن فیبر عبور کرده و باعث تورم چوب می شود. همچنین ممکن است چوب تغییر رنگ یا نرم کند و باعث لکه های ناخوشایند روی چوب شود.

9- بلافاصله لکه ها را تمیز کنید

اگر واقعاً دوست دارید از یک قهوه خوشمزه لذت ببرید و فنجان را روی میز چوبی خود بگذارید ، مراقب باشید. بهتر است بشقاب را زیر فنجان خود قرار دهید. به همین ترتیب ، اگر یک حادثه کوچک دارید و قهوه ها روی میز شما می ریزند ، سریعاً آن را تمیز کنید . مراقبت از مبلمان چوبی شامل جلوگیری از ریختن مایعات است که می توانند باعث لکه گیری آنها شوند.

در صورت ریختن مایعات ، آن را برداشته و اجازه ندهید به تنهایی خشک شود. اگر بگذارید مدت طولانی نشسته باشد ، لکه می تواند به داخل چوب نفوذ کند ، و یک علامت ناخوشایند را به جا می گذارد.

10- حرکت ، از مبلمان خود مراقبت خوبی داشته باشید

هنگامی که کارمندان در حال حرکت صندلی مستقر در چوب شما هستند ، حتماً آنها را به درستی و تحت نظارت انجام دهید. بهتر است به جای کشیدن آن ، مبلمان را در بین چندین مورد ، بسته به وزن ، بلند کنید .

می توانید وسایل چوبی بزرگی را که با کمک یک فرش یا پتو در حرکت است ، قرار دهید. این کار از خراشیدن قسمت چوبی در هنگام انتقال جلوگیری می کند.

همچنین می توانید بخوانید: 9 نکته برای نگهداری یک خانه تمیز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.