محصولات بهداشت شخصی که نباید آنها را به اشتراک بگذارید

محصولات بهداشت شخصی که نباید آنها را به اشتراک بگذارید

محصولات بهداشت شخصی که نباید آنها را به اشتراک بگذارید

اگرچه ما اعتقاد داریم که این یک عنصر تمیز است ، اما نوار صابون می تواند باکتری هایی را که در صورت اشتراکی از آن به فرد منتقل می شود ، جمع کند. ما به شما می گوییم محصولات بهداشت شخصی که نباید آنها را به اشتراک بگذارید کدام یک هستند.

برای همه ما اتفاق افتاده است که صبح زود از خواب بیدار شدیم و آماده شروع روز خود را کردیم و فهمیدیم که دئودورانت فرار می کند. متداول ترین این است که ما از کسانی که به ما نزدیک هستند کمی سوال می کنیم . با این حال ، این یکی از محصولات بهداشت شخصی است که شما نباید آن را به اشتراک بگذارید ، آیا در مورد آن فکر کرده اید؟

بخوانید که در اینجا ما درمورد مواردی صحبت خواهیم کرد که هرگز نباید به طور مکرر به اشتراک بگذارید .

1- دئودورانت

دئودورانت

به جز دئودورانت های اسپری ، این محصولات برای اطمینان از بهداشت شخصی خوب نباید مشترک باشند.

دئودورانت ها در ارائه های مختلفی قرار می گیرند ، ژل ، اسپری ، رول ، کرم و چوب وجود دارد. دئودورانت های اسپری تنها محصولات بهداشت شخصی هستند که می توانید به اشتراک بگذارید. این امر به این دلیل است که آنها معمولاً در فاصله بین 20 تا 30 سانتی متر از پوست اعمال می شوند.

با بقیه ارائه شما رزرو خود را، چرا که حتی اگر شما قبل از استفاده از دئودورانت استحمام در زیر بغل هیچ میکروب مرده و سلول هایی که در دئودورانت باقی می ماند الکترونیکی . علاوه بر این ، این کلاس از محصولات یک اکوسیستم کوچک میکروبیوتیکی ایجاد می کند. هنگامی که این میکروبها با بدن که در آن عادت نشده است در تماس هستند ، می توانند تغییرات ایجاد کنند.

بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که به میزان دئودورانت توجه داشته باشید . بنابراین می توانید چند هفته یا چند روز قبل از اتمام دوره فعلی ، یک لوازم یدکی خریداری کنید.

اگر غیر منتظره شما را گرفتار کرده است ، می توانید کمی  جوش شیرین یا آب لیمو استفاده کنید.

2- صابون

صابون

یکی دیگر از محصولات بهداشت شخصی که شما نباید آنرا به اشتراک بگذارید نوار صابون است. بخشی از میکروارگانیسم ها و خاک به این مقاله می چسبند ، که جمع می شوند . در شرایط عادی ، این میکروارگانیسم ها بی ضرر هستند. اما در صورت تماس با زخم یا آسیب دیدگی پوست می توانند باعث ایجاد عفونت شوند و روند بهبودی را مختل کنند.

یعنی اگر نوار صابون را برای اورژانس با شخصی به اشتراک می گذارید یا اگر یکی از اعضای خانواده شما به طور اشتباه از صابون استفاده کرده است ، مشکل دیگری وجود ندارد.

افرادی که پوست حساس دارند می توانند علائم خاصی از آلرژی به صابون های مشترک ایجاد کنند ،  بنابراین نسبت به خشکی پوست ، بثورات یا خارش هوشیار باشید.

برای جلوگیری از این مشکلات ، توصیه می کنیم:

از صابون مایع استفاده کنید. به عنوان مثال ، صابون برای شستن دست ها بعد از استفاده از حمام یا قبل از غذا. هنگام استفاده از صابون های مایع ، تنها لحظه تماس فشار دادن برای به دست آوردن صابون است.

نوار صابون مخصوص حمام خود را داشته و آن را تا حد ممکن خشک نگه دارید. علاوه بر داشتن نوار صابون شخصی ، مهم است که از ترک آن در محیط های مرطوب خودداری کنید . پس از استفاده از آن ، آن را روی یک سطح تهویه قرار دهید. در غیر این صورت ، شما در حال ایجاد محیطی عالی برای تولید مثل میکروارگانیسم ها هستید.

3- تیغ یا ریش تراش

تیغ های تیغ باعث خونریزی های کوچک می شوند ، بنابراین نباید مشترک باشند.

یکی دیگر از محصولات بهداشت شخصی که برای هیچ چیز در دنیا نباید به اشتراک بگذارید تیغه ها هستند. داشتن تیغه های تیز که در تماس مستقیم با پوست قرار دارند ، می توانند باعث بریدگی های کوچکی شوند که اثری از خون بر روی آن باقی مانده است.

میکروارگانیسم های موجود در آن خون و سلول های مرده باعث شیوع عفونت های جدی مانند هپاتیت می شوند .

همچنین ، با تیغه وام گرفته شده اطمینان وجود ندارد که هنگام استفاده مجدد از آن ، وضعیت خوبی خواهد داشت. از آنجا که همه با این موارد یکسان نیستند.

4- اسفنج حمام

همه ما عاشق دوش های طولانی هستیم که به ما اجازه می دهد برای حفظ مراقبت از پوست با یک اسفنج نرم یا یک دستکش لایه بردار لاغر شویم . به همین دلیل ، اسفنج حمام یکی از محصولات بهداشت شخصی است که نباید در آن به اشتراک بگذارید.

اسفنج شما با قارچ ها و باکتری ها در تماس است. اینها باعث ایجاد مشکلات پوستی ، عفونت ها و تغییر شکل ظاهری می شود که باعث ناسالم شدن شما می شود.

همچنین توصیه می شود که پس از اتمام استحمام ، اسفنج را کنار بگذارید تا خشک شود.

یک اشتباه بسیار شایع ذخیره اسفنج ها در یک کیسه پلاستیکی یا ظرف است.  آنها تا زمان استفاده بعدی مرطوب باقی می مانند. این باعث می شود که باکتری ها تولید مثل کنند و عمر اسفنج را کوتاه کنند. حداقل هفته ای یکبار باید اسفنج را با کمی مواد شوینده یا شامپو بشویید و خوب بشویید. قبل از استفاده باید بگذارید کاملاً خشک شود.

5- مسواک

مسواک

مسواک با هر بار استفاده میکروارگانیسم ها را از دهان ما جمع می کند.

آیا شریک زندگی شما اغلب مسواک خود را فراموش کرده و از مال شما استفاده می کند؟ در این حالت ، شما بهتر است یک قلم دوم خریداری کنید تا بتوانید هنگام مراجعه از آن استفاده کنید ، زیرا نباید این محصول بهداشت شخصی را به اشتراک بگذارید. میکروارگانیسم های مختلفی به مقدار زیادی در دهان قرار می گیرند. ما دقیقاً چندین بار در روز از مسواک استفاده می کنیم تا از بروز مشکلات (مانند بوی بد دهان یا حفره ها) جلوگیری شود.

آنچه شما فکر نکرده اید این است که بسیاری از این میکروارگانیسم ها در موهای برس باقی مانده  و می توانند باعث بیماری هایی مانند زخم های سرما شوند .

حداقل دو بار در هفته ، سعی کنید چندین ساعت برس خود را در اندکی دهانشویه بگذارید تا باکتری ها را از بین ببرد.

همچنین می توانید بخوانید: هفت نکته برای یک قلب سالم

1 دنبال این می گردید “محصولات بهداشت شخصی که نباید آنها را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *