غذا های شب کریسمس در سراسر جهان

غذا های شب کریسمس در سراسر جهان

غذا های شب کریسمس در سراسر جهان

در کشورهای مختلف غذاهای معمولی متفاوتی مربوط به دوره کریسمس وجود دارد. ما قصد داریم 3 مورد از آنها را به شما ارائه دهیم تا ایده هایی را به شما ارائه دهیم که می توانند بخشی از منوی شما باشند.

غذا های شب کریسمس در سراسر جهان

کریسمس در سراسر جهان به شکل متفاوتی جشن گرفته می شود. با این حال ، چندین غذای کریسمس و دسرهای معمولی برای هر یک از کشورها وجود دارد ، که به این دوره مجموعه ای از دلالتهای منحصر به فرد می بخشد. به همین دلیل ، ما قصد داریم 3 موردی را که دوست دارید دوست داشته باشید به شما ارائه دهیم.

علیرغم این واقعیت که تعطیلاتی است که در آن اقامت با عزیزان و غذای فراوان در اولویت قرار دارد ، رژیم غذایی مناسب در این مدت امکان پذیر است .

1- مرغ سرخ شده ژاپنی با سیب زمینی یکی از غذا های شب کریسمس است

مرغ سرخ شده ژاپنی با سیب زمینی یکی از غذا های شب کریسمس است
مرغ سرخ شده ژاپنی با سیب زمینی یکی از غذا های شب کریسمس است

این یکی از معمول ترین دستور العمل های کریسمس در سرزمین ژاپن است. در این مدت آنها سس های متعددی را که ویژگی غذای خود را نشان می دهند کنار گذاشتند تا روی غذاهای معمولی کشورهای غربی مانند مرغ سرخ شده با سیب زمینی شرط بندی کنند .

سالم ترین نیست. ما نباید فراموش کنیم که این یک آشپزی است که اسیدهای چرب ترانس تولید می کند ، که ثابت شده است در صورت مصرف زیاد برای سلامتی مضر است. به عنوان یک قاعده کلی ، وقتی از رژیم غذایی سالم صحبت می کنیم ، نیاز به اجتناب از غذاهای سرخ شده را تأیید می کنیم.

برای تجربه آن به عنوان یک ژاپنی اصیل ، سعی کنید مرغ کوبیده و سرخ شده را با سس آمریکایی مانند سس گوجه فرنگی همراه کنید. به این ترتیب از تمام طعم و تردی لذت خواهید برد.

به خاطر داشته باشید که اگر می خواهید تاثیر منفی این آماده سازی بر بدن را به حداقل برسانید ، می توانید آن را از ابتدا در خانه تهیه کنید. به این ترتیب می توانید قسمتی از مرغ را که می پوشانید و روغن مورد استفاده خود را انتخاب کنید.یک دستور العمل معمولی کریسمس در ژاپن مرغ سرخ شده است ، اگرچه یک گزینه سالم نیست.

همچنین می توانید بخوانید: گراتن سیب زمینی خوشمزه و خوش طعم با پنیر مخصوص

2- بوقلمون پخته ایالات متحده به عنوان غذای کریسمس

بوقلمون پخته ایالات متحده به عنوان غذای کریسمس
بوقلمون پخته ایالات متحده به عنوان غذای کریسمس

این معمولاً مربوط به روز شکرگزاری است ، اما همچنین مربوط به فصل کریسمس است. بوقلمون پخته یک غذای کلاسیک در غذاهای آمریکایی است که مستعد پخت و پز در دمای بالا ، سس ها و مواد پرکنی است.

در این مورد ، گوشت معمولاً با نخود فرنگی یا سیب زمینی پوره سرو می شود . علاوه بر این ، باید توجه داشت که در بسیاری از مواقع به طور کامل پخته شده و با سبزیجات پر می شود.

در حد آنچه که مناسب است یک دستور العمل نسبتاً سالم است. این پروتئین از ارزش بیولوژیکی بالایی برخوردار است که برای تضمین سلامت توده بدون چربی ضروری است. این را یک مطالعه منتشر شده در مجله Nutrients نشان می دهد . به طور موازی ، آنتی اکسیدان های موجود در سبزیجات بوقلمون می توانند تشکیل رادیکال های آزاد را خنثی کنند.

به عنوان تنها داده منفی می توانیم ذکر کنیم که این غذا گاهی با سیب زمینی سرخ کرده همراه است که ارزش غذایی آن را خدشه دار می کند. همیشه ترجیح داده می شود پخت و پز را در دمای پایین انتخاب کنید ، زیرا اسیدهای چرب ترانس یا سمی مانند آکریل آمید تولید نمی کند .

3- پان تون ایتالیایی
علیرغم اینکه دستور العمل اصلی ایتالیایی است ، در بسیاری از کشورهای غربی از آن استفاده می شود. ویژگی پان تون شبیه یک کیک اسفنجی است ، اگرچه کرکی تر و پر از کشمش یا شکلات است.

همچنین ممکن است حاوی آجیل در داخل باشد ، مانند پسته . اینها می توانند چربی های سالم را به دستور غذایی که دارای قند و کره زیاد است ، ارائه دهند. به همین دلیل ، مصرف منظم آن توصیه نمی شود. بهتر است آن را برای شرایط خاص رها کنید.

به خاطر داشته باشید که خوردن قند در مقادیر زیاد نشان داده شده است به تاثیر بر سلامت متابولیک است. این می تواند مقاومت به انسولین را افزایش داده و باعث شروع دیابت نوع 2 شود که مربوط به سایر بیماری های مزمن و پیچیده است.

آجیل ها ، که به دستور کریسمس اضافه شده اند ، چربی های سالم را ارائه می دهند که می تواند برخی از انواع اضافی مواد مغذی را جبران کند.
غذاهای کریسمس را از کشورهای دیگر تهیه کنید
ایده بدی نیست که با منو متفاوت باشید و غذاهای کریسمس یا دسرهای سایر کشورها را تهیه کنید. بنابراین شما می توانید جلوه ای متفاوت به این زمان از سال بدهید ، که این ویژگی را می توان با خانواده و عزیزان به اشتراک گذاشت.

به یاد داشته باشید ، اگرچه به احتمال زیاد در روزهای خاصی پرخوری می کنید ، اما نباید در این تعطیلات به یک عادت بد برسید . سعی کنید آداب و رسومی را که در طول سال پرورش داده اید حفظ کنید. همچنین ، ورزش را تا آنجا که ممکن است فراموش نکنید.

در نهایت ، تا آنجا که ممکن است از عزیزان خود لذت ببرید. سعی کنید تجربیات خود را با آنها به اشتراک بگذارید و از غذا به عنوان نوعی از معاشرت و پیوند استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *