غذاهای افراد عصبی که باید مصرف کنند چیست؟

غذا های افراد عصبی با این یازده نوع تغذیه

آیا می دانید غذاهای افراد عصبی چیست؟

گیاهان و گیاهان دارویی به طور گسترده ای شناخته شده اند ، اما در مورد غذاهایی که توانایی دلجویی از مردم را دارند چطور؟

کسانی که در مدیریت احساسات خود مشکل دارند اغلب در معرض آسیب های عصبی هستند. به همین دلیل ، آنها مجبور به استفاده از اقدامات مختلف برای کمک به آنها در کنار آمدن با شرایط می شوند ، زیرا درمان دقیق به این ترتیب همیشه لازم نیست. گاهی اوقات ممکن است راه حل در رژیم غذایی باشد. آیا می دانید غذاهای افراد عصبی چیست؟

در واقع غذاهایی فقط برای افراد عصبی وجود ندارد ، بلکه مواد طبیعی هستند که با توجه به خواص آنها به فرد کمک می کند تا آرامتر باشد. به عنوان مثال ، با سیر کردن اشتها ، احساس سیری ممکن است به فرد کمک کند تا آرام شود.

غذاهایی وجود دارند که به نفع سیستم عصبی هستند و به مقابله با اثرات استرس کمک می کنند. آنها با هم یک معیار ظریف هستند (اگرچه اگر می دانند چگونه از مزیت استفاده کنند قدرتمند هستند).

با استفاده از این مواد غذایی به طور منظم در رژیم غذایی ، می توان به بدن در مدیریت بهتر احساسات کمک کرد. با این حال ، باید فهمید که آنها نوعی دارو نیستند که بتواند جایگزین سایر کمکها ، مانند روان درمانی شود.

آیا غذاهایی برای افراد عصبی وجود دارد؟

مصرف بی وقفه غذاهای غنی از ویتامین C ، B و مواد معدنی مانند منگنز و فسفر طبق مطالعات اخیر می تواند برای افراد عصبی بسیار مفید باشد.

در اینجا لیستی از توصیه شده ترین و موثرترین غذاها برای افراد عصبی آورده شده است.

سبزیجات

سبزیجات

سبزیجات ، عمدتا سبزیجات با سایه های تیره ، مزایای زیادی برای سیستم عصبی دارند. سبزیجات سبز همراه با میوه ها سرشار از ویتامین ها ، مواد معدنی و فیبر هستند.

برای استفاده بهتر از این مواد غذایی دو روش وجود دارد. اولین مورد محبوب ترین است: سالادهای مخلوط. روش دیگر مصرف آنها در اسموتی هنگام صبحانه است.

کاهو و شاهی گزینه خوبی است.

آروگولا نیز این خواص را دارد.

اسفناج غنی از آهن است ، یک ماده مغذی ضروری برای یک سیستم عصبی سالم است.

خواندن را توصیه می کنیم:  کبد خود را با 4 اسموتی میوه و سبزی پاک کنید

جو دوسر

جو دوسر یکی از غلات با بیشترین میزان مواد مغذی است. علاوه بر این ، فیبر و پروتئین را تأمین می کند  . بلغور جو دوسر بر روی سیستم عصبی از دو طریق عمل می کند: سطح انرژی را تجدید کرده و بر اضطراب و تحریک پذیری تأثیر می گذارد.

ریحان

خاصیت اساسی آن ضد استرس بودن است. این ماده همچنین به درمان مشکلات معده که به دلیل همسان سازی حالات احساسی ایجاد می شود کمک می کند.

ریحان ضد التهاب و ضد باکتری است. شکل مصرف آن بسیار متنوع است. می توان آن را به صورت خام یا سس مصرف کرد و از روغن آن می توان در حمام های استراحت استفاده کرد.

شکلات

شکلات

قطعاً شکلات تلخ ، با غلظت کاکائو بیش از 70٪.  بیشتر از یک آب نبات یک ماده غذایی است. این ماده دارای خواص آنتی اکسیدانی است که به کاهش اثرات استرس کمک می کند.

علاوه بر این ، شکلات مزایای سیستم عصبی را فراهم می کند. به لطف اینکه حاوی تئوبرومین است ، مغز را تحریک می کند. همچنین حاوی فلاونوئیدهایی است که از رگ های خونی محافظت می کنند و به عملکرد شناختی کمک می کنند.

همچنین می توانید بخوانید: هر آنچه که شما باید در مورد شکلات باید بدانید

گردو

این میوه خشک خوشمزه یک ماده ضد افسردگی مهم دارد . این به این دلیل است که مقدار قابل توجهی اسیدهای چرب دارد و به تولید سروتونین کمک می کند.

سروتونین یک انتقال دهنده عصبی است که سیگنال های بهزیستی را به مغز و بنابراین به بقیه بدن ارسال می کند

گردو به طور قابل توجهی به بهبود وضعیت اضطراب و افسردگی کمک می کند. دو قاشق غذاخوری گردو در روز کافی است.

همچنین می توانید بخوانید: گردو و 10 خاصیت باورنکردنی آن

کلم بنفش

کلم بنفش

مانند بیشتر میوه ها و سبزیجاتی که به رنگ بنفش هستند ، کلم دارای آنتی آنین است. آنتی آنین ها بدن را در برابر بیماری های قلبی محافظت می کنند.

کلم با پاکسازی ذهن کار می کند ، در نتیجه یک حالت آرامش حاصل می شود. همچنین خاصیت ضد سرطانی دارد و با استرس مقابله می کند.

گیاه لیمو

این یک آرامبخش طبیعی است . استرس را برطرف می کند و به مبارزه با بی خوابی و اضطراب کمک می کند. به طور سنتی به عنوان هضم غذا استفاده می شود و به دفع گاز روده کمک می کند.

لیمو وربنا ضد اسپاسم است ، به شکل چای یا همراه با آب عالی است. اگر با سنبل الطیب ترکیب شود ، تأثیر آن بسیار بهتر است.

گل گاو زبان

 گل گاوزبان (غذایی برای افراد عصبی).

این ماده شل کننده عضلات و اعصاب است. با توجه به تأثیر آن ، در میان غذاها برای افراد عصبی بسیار جالب است. در خانه های طبیعت گردان و گیاهان دارویی ، اسانس این گیاه بدست می آید که می تواند با دم کرده یا حتی در آب پرتقال حل شود.

یاد آوردن

مواد غذایی برای افراد عصبی وجود ندارد ، اما مواد طبیعی زیادی وجود دارند که می توانند به شما کمک کنند تا از سلامتی (حتی از نظر احساسی) بهتری برخوردار شوید. یک رژیم غذایی متعادل داشته باشید ، که شامل تمام گروه های غذایی باشد و در صورت شک ، با متخصص تغذیه معتبر خود مشورت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.