غذاهایی که قبل از ورزش بخورید

غذاهایی که باید قبل از ورزش بخورید

غذاهایی که قبل از ورزش بخورید

فواید غذا خوردن قبل از ورزش زیاد و اثبات شده است. دریافت کالری مناسب در زمان مناسب ، انرژی مورد نیاز بدن شما را برای رسیدن به فرم برتر در طی هر فعالیتی فراهم می کند. در مقاله امروز به شما خواهیم گفت که قبل از ورزش چه نوع غذاهایی را باید بخورید.

بسیاری از مردم فکر می کنند شما نباید قبل از ورزش غذا بخورید. با این حال ، این یک اسطوره است و شما باید قبل از تمرین بخورید . بدن شما برای انجام هرگونه فعالیت بدنی به انرژی نیاز دارد .

اگر روال فعالیت صبحگاهی دارید ، خوردن قبل از ورزش بسیار مهم است. هنگامی که قبل از رفتن به آهسته دویدن یا تمرین در ورزشگاه غذا می خورید ، نتیجه بهتری می گیرید . با این حال ، این بدان معنی نیست که می توانید پیتزا بخورید. شما باید قبل از ورزش غذاهایی را که می خواهید بخورید با دقت انتخاب کنید .

در این مقاله چند نکته را برای شما تعریف خواهیم کرد که هنگام انتخاب غذاهایی برای خوردن غذا قبل از تمرین باید بدانید.

غذاهایی که می توانید قبل از ورزش بخورید بستگی به نوع ورزش دارد :
نوع تمرینی که می خواهید انجام دهید اولین کاری است که باید هنگام انتخاب غذاهایی که می خواهید قبل از انجام آنها انتخاب کنید ، در نظر بگیرید. در نظر گرفتن اهداف شخصی خود نیز مهم است.

به عنوان مثال ، اگر با کار کردن سعی در کاهش وزن و سوزاندن چربی دارید ، از غذاهای کم کالری خودداری کنید. به این ترتیب ، شما از جیب های گلوکز عضلات و کبد خود تغذیه نخواهید کرد .

درعوض ، اگر هدف شما انجام تمرینات شدید یا افزایش توده عضلانی است ، باید قبل از شروع ، ذخایر انرژی خود را پر کنید . این امر به این دلیل است که بدن شما به انرژی زیادی نیاز دارد و برای دریافت آن ، بهترین گزینه شما غذاهای پر پروتئین ، چربی و کربوهیدرات است.

چه زمانی و چقدر قبل از ورزش غذا بخورید

برای حفظ انرژی خود در طول تمرین ، خوردن خوب قبل از ورزش ضروری است.
همچنین مهم است که حداقل نیم ساعت قبل از شروع فعالیت خود غذا بخورید . حتی ممکن است بسته به غذاهایی که می خورید ، در صورت امکان به کمی بیشتر نیاز داشته باشید. در غیر این صورت ، بدن شما به جای استفاده از آن به عنوان سوخت ، بیش از حد به هضم غذاهایی که می خورید متمرکز می شود. 

علاوه بر این ، قبل از ورزش مقدار مواد غذایی که می خورید ، مراقب باشید. در غیر این صورت ، ممکن است در طول فعالیت بدنی احساس پر شدن کامل کنید. به عنوان مثال ، معده شما ممکن است صدمه دیده و احساس سنگین و بدون انرژی کنید.

در حالت ایده آل ، یک قسمت متوسط ​​از مواد غذایی با کیفیت میل کنید. با این وجود همیشه قبل از تمرین حتما آن را به خوبی بخورید تا بدن در طول تمرین از آن به عنوان انرژی استفاده کند .

کربوهیدرات ها 

کربوهیدرات ها 
به طور کلی ، شما باید سعی کنید قبل از تمرین کربوهیدرات هایی را که به راحتی هضم می شوند ، بخورید .

بسیاری از انرژی مورد نیاز شما را تأمین می کنند. به عنوان مثال ، نان سبوس دار ، غلات غیر فرآوری شده ، ماکارونی ، برنج و همچنین میوه و سبزیجات خاصی گزینه های عالی هستند. البته بهترین روش مصرف مخلوطی از کربوهیدراتهای ساده و مرکب است.

پروتئین ها

پروتئین ها

اگر قرار است روی عضلات خود کار کنید ، همچنین مهم است که غذاهایی را که پروتئین دارند ، مصرف کنید. از این گروه می توانید از ژامبون ، تخم مرغ ، لبنیات و غیره خودداری کنید . نکته اساسی در اینجا این است که حداقل 2-3 ساعت قبل از تمرین خود را میل کنید تا وقت کافی برای هضم آنها داشته باشید.

مایعات

مایعات

البته ، شما باید قبل ، حین و بعد از هر نوع تمرین ، آبرسانی کافی داشته باشید. قبل از ورزش حداقل نیم لیتر آب بنوشید . از طرف دیگر ، شما همچنین می توانید آب میوه ای بدون چربی یا نوشیدنی تحریک کننده دیگری مانند قهوه یا چای بنوشید. این امر به ویژه در صورت انجام فعالیت بدنی در زمان صبح بسیار مفید است.

غذاهایی که باید قبل از ورزش بخورید

میوه ها ، اسموتی ها و غلات گزینه های ایده آل برای قبل از تمرین روزمره هستند زیرا مقدار زیادی کربوهیدرات ساده و پیچیده دارند.

موز

موز

غذای مناسبی برای غذا خوردن قبل و بعد از تمرین روزمره است. در حقیقت ، این میوه دارای مقدار زیادی پتاسیم است که تمام مواد معدنی را که در طی فعالیت بدنی از دست می دهید ، دوباره پر می کند. بعلاوه موزها حاوی کربوهیدرات هستند و اینها انرژی مورد نیاز برای ورزش را برای شما تأمین می کنند.

مربا

مربا

اگر وقت زیادی برای پس انداز ندارید ، خوردن یک تکه نان با مربا گزینه ای آسان و سریع برای انرژی بخشیدن به بدن است. میله های غلات نیز تا زمانی که مقداری کالری کم کالری داشته باشند ، دارای صفر مواد مصنوعی بوده و حاوی غلات سبوس دار ، و همچنین میوه و دانه باشد قابل قبول است.

همچنین می توانید بخوانید: اهمیت خوردن پروتئین را در صبحانه خود بیاموزید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *