علت پوست چرب و هر آنچه که باید درباره پوست چرب بدانید
0 (0)

علت پوست چرب و هر آنچه که باید درباره پوست چرب بدانید

علت پوست چرب و هر آنچه که باید درباره پوست چرب بدانید
پوست چرب یکی از انواع پوست است که بیشترین ناراحتی را ایجاد می کند. در اینجا جزئیات تمام مواردی را که باید در مورد آن بدانید برای ایجاد یک روال مراقبت که باعث بهبود پوست می شود ، شرح می دهیم.

علت پوست چرب و هر آنچه که باید درباره پوست چرب بدانید

یکی از نگرانی های شایع پوست ، چربی پوست است. در مواجهه با این اختلال ، تقاضا برای گزینه های درمانی موثر همیشه مشهود است ، زیرا مقدماتی یا روال آرایشی برای مقابله با آن در نظر گرفته شده است.

با توجه به ارتباط آن با منافذ بزرگتر صورت و ظاهر کثیف ، این مورد در انواع بیماران مشاهده می شود ، از جمله در بیماران بدون آکنه . به همین دلیل این شرایط بیش از شرایط معمول است و در افراد مختلف یافت می شود.

همچنین می توانید بخوانید: شش عادت که به سلامت پوست و مو آسیب میزند

ویژگی های پوست چرب
پوست چرب تمایل دارد با شیوع بیشتری صورت را تحت تأثیر قرار دهد . به این ترتیب ، پوست بیش از حد روشن ، همراه با زبری و احساس زبری درشت به نظر می رسد. کومدون های لحظه ای یا دائمی و منافذ مسدود شده را می توان اضافه کرد.

در واقع ، این نوع قانون اساسی می تواند به یک بیماری پوستی حتی بیشتر ، یعنی آکنه منجر شود. در بعضی از افراد این پیشرفت ، گویا تاریخ طبیعی بیماری است ، تا حدی که با علائم زیر تکامل می یابد:

افزایش تولید سبوم.
اتصال مجرای خروجی غده سباسه.
افزایش فعالیت باکتریایی پوست .
التهاب پوست
پوست چرب صورت.
صورت مکان اصلی است که پوست چرب و سبوم بیش از حد قابل توجه است.

علت پوست چرب چیست؟
میزان سبوم تولید شده در طول زندگی فرد متفاوت است . غدد چربی در بدو تولد وجود دارند و در آن زمان تولید بالایی دارند. این مقادیر تا زمان بلوغ کاهش می یابد و در این زمان به طرز چشمگیری افزایش می یابد.

غدد سباسه در داخل پوست پیدا شده و مسئول ترشح می نفت . با روانکاری پوست ، آنها را از خشکی و تحریک محافظت می کنند. همراه با عرق ، آنها از طریق منافذ بیرون می آیند تا اهداف خود را برآورده کنند.

وقتی این روند به نرمی پیش می رود ، سبوم نه تنها پوست را چرب می کند ، بلکه سلول های مرده و سایر مواد تحریک کننده را نیز از منافذ پاک می کند. می توان گفت که این یک ماده نامطلوب نیست ، بلکه کاملاً برعکس است.

مشکل در بیش از حد آن ظاهر می شود. هنگامی که غدد چربی بیش از حد فعال بیش از حد سبوم تولید کنند ، پوست براق به نظر می رسد و منافذ پوستی مسدود می شود و منجر به ایجاد لکه های مختلف می شود.

مراقبت از پوست چرب
عوامل زیادی در پاتوژنز پوست چرب تأثیرگذار است . بنابراین ، شناسایی یک درمان موفقیت آمیز کاملاً یک چالش است. در اینجا برخی از مراقبت هایی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

دو بار در روز استفاده از مقوی ها
استفاده از پاک کننده های حاوی اسید سالیسیلیک ، که سبوم اضافی را کاهش می دهد ، روال معمول است که می تواند تا دو بار در روز استفاده شود. اسید گلیکولیک همچنین یک ماده فعال به منفعت آن را بهبود می بخشد لحن کلی و بافت پوست.

پس از تمیز کردن ، استفاده از یک تونر ملایم بدون الکل برای از بین بردن آلودگی هایی که ممکن است پاک کننده از دست داده باشد ، مفید است. این روال باید با استفاده از یک مرطوب کننده سبک و بدون روغن به پایان برسد.

هر 15 روز یک بار لایه برداری کنید
لایه برداری منظم در جلوگیری از مسدود شدن منافذ پوستی موثر است ، چیزی که اغلب با انواع پوست چرب اتفاق می افتد. گزینه های محصول لایه بردار بدون روغن برای این شرایط طراحی شده است ، اما هنگام استفاده از آن باید روی آن ملایم باشد تا از تحریک پوست جلوگیری شود.

هفته ای یک بار از ماسک های صورت استفاده کنید
ماسک صورت تمیز کننده عمیق حاوی خاک رس می تواند روغن اضافی را جذب کرده و برای چند روز درخشندگی را کاهش دهد. از خشت در تاریخ پوست به طور مکرر استفاده می شده است.

در حالت ایده آل ، به دنبال ماسک هایی باشید که حاوی موادی نیز باشند که باعث تسکین ناراحتی شده و از خشک شدن پوست جلوگیری می کنند . با این حال ، آنها هنوز هم می توانند صورت را خشک کنند ، بنابراین باید استفاده از آنها را فقط در روغن ترین مناطق بررسی کنید.

آکنه در نوجوانی و بلوغ
در بلوغ ، تولید غدد چربی افزایش می یابد ، که باعث تحریک تشکیل پوست چرب می شود.

پوست چرب گرفته
پوست چرب شکایت اصلی و شایع بیماران پوستی است. در حالی که غدد سباسه نقش اساسی در عملکرد پوست دارند ، اما در هنگام تولید سبوم بیش از حد برای برخی افراد مشکل ساز هستند.

اگر پوست چرب درمان نشود ، می تواند منجر به شکستگی و تجمع سلولهای مرده پوست شود و منجر به ظاهر آرام و بزرگ شدن منافذ پوست شود. به همین دلیل یافتن راهی برای رفع سریع آن مهم است. یک مشاوره پوست گزینه خوبی برای شروع مشاوره در روال زیبایی و مراقبت شخصی است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *