شیوه های استفاده و نگهداری از لوازم آرایشی

تجزیه و تحلیل شیوه های خوب برای محصولات آرایشی

شیوه های استفاده و نگهداری لوازم آرایشی

استفاده از محصولات آرایشی پس از اتمام ضروری است و تغییر بسته بندی یا مخلوط کردن آنها توصیه نمی شود. توصیه های خوب عمل برای استفاده از محصولات آرایشی کمک بزرگی به مراقبت ما می کند.

AEMPS – آژانس داروهای و محصولات بهداشتی اسپانیایی – سندی را منتشر کرده است با عنوان “Decalogue of the best اعمال در محصولات آرایشی “. هدف آن جلوگیری از مشكلات مربوط به استفاده از این محصولات است ، زیرا مجموعه ای از سوء استفاده ها و شیوه های محصولات آرایشی شناسایی شده اند كه می تواند خطری برای سلامت عمومی باشد.

سیستم آرایشی و بهداشتی اسپانیایی اسپانیایی ، که وظیفه اطمینان از ایمنی کلیه محصولات آرایشی و بهداشتی موجود در بازار را بر عهده دارد ، تشخیص داده است که بسیاری از مشکلات مربوط به لوازم آرایشی ناشی از سوء استفاده توسط مصرف کنندگان است . و اگرچه آنها اقلیت هستند ، با پیروی از توصیه هایی که در طول مقاله توضیح می دهیم ، می توان از آنها جلوگیری کرد.

بگذارید ببینیم ، این توصیه‌ها چیست؟

همچنین می توانید بخوانید: اگر تازه کار هستید این آرایش را انتخاب کنید

1- همیشه برچسب را بخوانید

یک روش خوب برای محصولات آرایشی این است که همیشه برچسب زدن یکی را که می خواهیم از آن استفاده کنیم بخوانید . به همین ترتیب ، شما همچنین باید در مورد دستورالعمل های استفاده مشورت کنید و به کلیه هشدارها و موارد احتیاطی که بیان شده است ، توجه ویژه ای داشته باشید.

به این ترتیب، ما خواهد شد یادگیری در مورد اجزاء است که این محصول شامل و ما جلوگیری از، برای مثال، عوارض جانبی از مواد خاصی که ما می دانیم که ما آلرژی .

2- از محصول برای هدفی که برای آن ساخته شده استفاده کنید

نکته دوم مشخص کردن روشهای خوب محصولات آرایشی کاملاً واضح است. محصولات آرایشی و بهداشتی نباید برای هدفی مورد استفاده قرار گیرد که توسط سازنده در نظر گرفته نشده باشد. در این روش ، برای مثال نباید از کرم دست استفاده کنیم تا سعی در آبرسانی پوست صورت داشته باشیم.

3- به تاریخ انقضا و مهلت استفاده دقت کنید

ضروری است به استفاده از محصولات آرایشی و بهداشتی یک بار آنها منقضی شده است ، و یا پس از حداکثر تاریخ است که یک محصول پشتیبانی پس از باز شدن . دلیل این امر این است که مولکول ها پس از مدت معینی می توانند ساختار شیمیایی خود را تغییر دهند. رطوبت محیط یا نور شرایطی است که باعث می شود آنها از نظر شیمیایی واکنش نشان دهند و به دیگر مولکولهای مختلف تبدیل شوند.

به این ترتیب ، اگر از محصولی خارج از تاریخهای توصیه شده استفاده کنیم ، احتمالاً ترکیب تغییر یافته است. در این صورت یا اثرات مطلوب را به دست نمی آوریم یا اثرات ناخواسته و مضر به وجود می آید.

همچنین می توانید بخوانید: 5 اشتباه در استفاده از لوازم آرایشی که برای سلامتی شما مضر است

4- محصولات را به درستی نگهداری کنید

مشابه نکته قبلی ، نگهداری صحیح از محصولات آرایشی – جلوگیری از قرار گرفتن در معرض دمای شدید و نور مستقیم خورشید – و همچنین تمیز نگه داشتن ظروف آرایشی و بهداشتی ضروری است. در غیر این صورت ، ترکیب محصول قابل تغییر است و همان تأثیراتی را که در محصولات منقضی شده ایجاد می شود ، ایجاد می کند.

5- دست های خود را قبل از استفاده از محصول آرایشی بشویید

این عادت برای جلوگیری از هر دو عفونت و واکنش های ناخواسته در منطقه ای که ما از محصول استفاده می کنیم ضروری است . دست ها پر از میکروارگانیسم ها و خاک است .

در صورت عدم رعایت بهداشت مناسب ، تمام این مواد را به محلی که محصول را اعمال می کنیم ، منتقل می کنیم . عواقب آن می تواند یک عفونت پوستی یا یک واکنش آلرژیک مانند درماتیت باشد.

6- محصولاتی را که ممکن است با مایعات در تماس باشند به اشتراک نگذارید

برخی محصولات آرایشی مانند مداد چشم یا رژ لب با مایعات بدن ما در تماس هستند. با به اشتراک گذاشتن آنها ، ما با مایعات افراد دیگر در تماس خواهیم بود. مایعات به اشتراک گذاشته شده امکان انتقال بیماری را دارند .

7- محصولات را مخلوط نکنید و مواد اضافی را به محصول اولیه اضافه نکنید

بسیاری از افراد ترکیب اولیه محصولات آرایشی را اصلاح می کنند ، زیرا فکر می کنند می توانند جلوه ای برجسته تر یا سودمندتر داشته باشند . این عادت اشتباه است و می تواند عوارض ناخواسته ای را برای مصرف کننده ایجاد کند.

8- از انتقال محصولاتی که توسط سازنده در نظر گرفته نشده است خودداری کنید.

بسته بندی محصولات آرایشی به روش خاصی تولید می شود تا از حفظ و نگهداری آنها اطمینان حاصل شود. انتقال یک محصول به یک ظرف دیگر این حفاظت را تضمین نمی کند ، که ممکن است باعث تغییر در محتوای آن شود.

9- محصولات غیر قابل استفاده را دور ریخت

برخی توزیع کننده های اجتماع وجود دارند که قابل استفاده مجدد نیستند. اگر ساخت کانتینر از ابتدا مشخص کرده است که نمی توان از آن استفاده مجدد کرد ، پس از مصرف محتویات آنها باید دور ریخته شوند .

10- محصولاتی را که بد به نظر می رسند دور بیندازید

وقتی قصد داریم از یک محصول آرایشی استفاده کنیم که در رنگ ، بو و قوام آن تغییری ایجاد کند ، باید آن را دور ریخته و از آن استفاده نکنیم. می تواند آسیب ببیند و باعث تحریک منطقه ای شود که می خواهیم آن را اعمال کنیم .

نتیجه گیری در مورد روش های خوب در مورد محصولات آرایشی

پیروی از این روش های عادی برای محصولات آرایشی که توسط AEMPS منتشر شده است ، ضروری است. در صورت عملی شدن آن ، خودمان بسیاری از مشکلات و نگرانی های مربوط به اثرات ناخواسته ناشی از این نوع محصول را نجات خواهیم داد.

اگرچه ممکن است به نظر بیاید که لوازم آرایشی بی خطر هستند ، اما باید درک کنیم که ترکیب آنها شیمیایی است و آنها مراقبت های بسیار مشابهی را که در داروها استفاده می شوند اعمال می کنند. بگذارید در استفاده از آنها مراقب باشید و علاوه بر اینکه آنها را در مکان های معتبر برای فروش به دست آورید ، اجازه دهید ما به درستی آنها را حفظ کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *