شش عادت که پوست صورت شما را پیرتر می کند

شش عادت بد که پوست صورت شما را پیرتر می کند

عادت های بد مانند سیگار کشیدن و شیوه زندگی بی تحرک می تواند پوست صورت شما را سریع پیر می کند و باعث ایجاد پیری زودرس شود.

در بعضی مواقع در زندگی شما، هیچ گزینه ای نخواهید داشت اما می پذیرید که علائم پیری بخشی از فرایندهای بیولوژیکی است که بدن شما از آن عبور میکند. با این حال، برخی از عادت های بد که شما را پیش از موعد شما بدون توجه به آن وجود دارد.

پوست شما، مثل سایر اندامها، در طول زمان تغییرات زیادی می کند. بنابراین، طبیعی است که آن را شروع به ایجاد چین و چروک های مربوط به سن و ناهنجاری بین سنین 45 و 50.

مشکل این است که شما معمولا چیزهایی را که به درمات آسیب می رسانند را نادیده می گیرید و ممکن است شروع به رعایت ضایعه پوستی کنید که بر عزت نفس شما تأثیر می گذارد.

در حالی که بسیاری از محصولات و درمان هایی که می توانند آن را مقابله کنند، وجود دارد، اجتناب ناپذیر است، اگر عادت های بد را تغییر ندهید، نشانه های پیری را می بینید.

برای جلوگیری از این وضعیت چه کاری می توانید انجام دهید؟ خب، علاوه بر بهبود روال زیبایی، بهتر است که عادت های بد را که سریعتر می شود را اصلاح کنید. برای پیدا کردن آنچه آنها هستند، مردم باید از جوانان خود مراقبت کنند. اگر چه بسیاری از افراد سعی در مبارزه با علائم پیری دارند وقتی که شروع به ظاهر می کنند، موثرترین راه برای جلوگیری از آن ها مراقبت از پوست شماست.

مقدار زیادی سموم و ذرات فرار در محیط زیست وجود دارد که تاثیر منفی بر روی پوست شما دارد. بنابراین، اگر می خواهید از پیری زودرس اجتناب کنید، باید از آنها دور شوید.

درست است که عوامل ژنتیکی بر چرخه ظاهر می شوند. اما یک شیوه زندگی سالم می تواند این روند را به تاخیر بیاندازد و، اتفاقا، کیفیت زندگی شما را بهبود بخشد . بدون اطلاع بیشتر، بیایید عادت های بد را که سریعتر می شود را مرور کنید تا بتوانید آنها را به سمت جلو ببرید.

1-استفاده بیش از حد از لوازم آرایش

استفاده بیش از حد از لوازم آرایش

همه زنان از آرایش برای زیبایی بیشتر استفاده می کنند. آنچه که بسیاری از مردم نادیده می گیرند این است که استفاده آرایش بیش از حد عواقب منفی برای سلامتی پوست دارد.  باقی مانده از این محصولات در منافذ انباشته می شود و باعث بسیاری از نواقص می شوند. علاوه بر این، آنها اجازه نمی دهند که بافت ها به طور مناسب اکسیژن را تولید کنند، زیرا باعث مسدود شدن می شوند.

نکات

سعی کنید زمانی که لازم نیست از آرایش استفاده کنید. بگذارید پوست صورت شما به طور طبیعی نفس بکشد.

بعد از آمدن از مهمانی ها جشن ها  به خانه باقی مانده لوازم آرایشی را از صورت خود پاک کنید.

2-سیگار کشیدن

سیگار کشیدن

سیگار پر از مواد شیمیایی است که بر سلامت تنفس  تاثیر می گذارد و باعث تشدید زودرس پوست می شود. توکسین ها بر روند اکسیژن سازی سلول تاثیر می گذارند و با بازسازی بافت مواجه می شوند .از سوی دیگر، آنها باعث کم آبی شدن می شوند ، به طوری که سیگار کشیدن زیاد می تواند خشک شود و پوست را تضعیف کند. این بدیهی است که ظاهر چین و چروک و لکه های ناخن، حتی از سن جوان.

نکات

سعی کنید سیگار کشیدن را متوقف کنید اگر چه آسان نیست، برای انجام این کار، چیزهای زیادی وجود دارد.

اگر سیگار نکشید، سعی نکنید سیگار نکشید. این دود به هیچ وجه بی ضرر نیست و حاوی ذرات قابل آسیب است.

همچنین می توانید بخوانید: شش عادت که به سلامت پوست و مو آسیب میزند

استفاده از کرم ضد آفتاب

استفاده از کرم ضد آفتاب

استفاده از کرم های ضد آفتاب هر روز یکی از بهترین راه های جلوگیری از پیری زودرس است. این محصول موجب کاهش تاثیر UV بر روی درم می شود.

کافی نیست که آن را در روزهای آفتابی یا ساحل استفاده کنید. اشعه خورشید همیشه راهی برای نفوذ در آن پیدا می کند، حتی زمانی که ابری است. بنابراین، شما باید آن را بدون هیچ استثنائی روزانه استفاده کنید.

نکات

قبل از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید، یک کرم ضد آفتاب استفاده کنید.برای تکمیل آن، از لباس هایی استفاده کنید که پوست صورت شما را از اشعه خورشید محافظت می کند: پیراهن بلند، کلاه، عینک آفتابی و غیره.

خواب خیلی کم

خواب خیلی کم

خواب با کیفیت پایین منجر به عواقب قابل توجهی در سلامت پوست شما می شود. وقتی خوابیدید، فرایندهایی که به کاهش حملات رنج می برند، موجب بروز مشکل پوستی شما می شوند. خوابیدن کمتر از 7 ساعت در روز بر روی گردش خون اثر می گذارد و بر روی ظاهر شدن چین و چروک های زودرس، کیسه های چشم و پوست ساج تاثیر می گذارد.

نکات

سعی کنید در تایم منظم برای خواب و بیدار شدن خود داشته باشید  تا الگوهای خواب خود را آشفته نگذارید.

اگر بی خواب دارید، سعی کنید علت بی خوابی خود را پیدا کنید تا آن را در اسرع وقت درمان کنید.

تغذیه بد غذای نا مناسب

این یکی از عادت های بد است که شما را سریع تر پیر می کند مواد مغذی که از غذا دریافت می کنید برای پوست سالم و جوان مناسب است.

مصرف بیش از حد چربی و قند، و همچنین مصرف بیش از حد محصولات فرآوری شده، بر تولید کلاژن و الاستین تأثیر می گذارد و باعث می شود که پیری افزایش یابد. متاسفانه بسیاری از محصولات غذایی نیز با سموم و مواد شیمیایی مضر بارگذاری می شوند. خوردن این غذاها بر گردش خون تاثیر می گذارد و بنابراین با اکسیژن شدن مواجه می شود.

نکات

سعی کنید غذاهای ارگانیک بیشتری از قبیل میوه ها، سبزیجات، دانه های جامد و گوشت خوار بخورید.

اجتناب از گوشت فرآوری شده و محصولات نانوایی تا حد امکان.

آب آشامیدنی را جایگزین کنید.

یک شیوه زندگی

رهبری یک شیوه زندگی بی حوصلگی، پیامدهای بسیاری در سلامت دارد. آنچه که بسیاری نمی دانند این است که آن به نحوی منفی روی پوست تاثیر می گذارد.

شما باید بدن خود را به تناسب اندام ورزش کنید. اگر روزانه ورزش کنید، بسیاری از سموم را حذف می کنید که می تواند پیری را تسریع کند.

نکات

ورزش حداقل 30 دقیقه در روز.

اگر محدودیت های فیزیکی داشته باشید، به یک متخصص بپردازید تا ببینید چه فعالیتی مناسب برای شما است.

اکنون که عادت های بد که سریعتر می شوند، می دانید که سعی می کنید یک زندگی سالم داشته باشید. این بی تردید کمک خواهد کرد که ترویج رفاه شما.

1 دنبال این می گردید “شش عادت که پوست صورت شما را پیرتر می کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.