رنگ مو چیست و نکات مهم در استفاده و خرید رنگ مو 
0 (0)

رنگ مو چیست و نکات مهم در استفاده و خرید رنگ مو 

رنگ مو چیست و نکات مهم در استفاده و خرید رنگ مو 
رنگ موهای رنگ شده با گذشت زمان تغییر می کند. به این ترتیب ، برای جلوگیری یا درمان ظهور رنگ های ناخواسته ، ایده آل استفاده از رنگ مو مناسب استفاده کنید.

رنگ مو چیست و نکات مهم در استفاده و خرید رنگ مو 

ظاهر مو معمولاً یک جنبه اساسی است که تا حدود زیادی ظاهر فیزیکی افراد را مشخص می کند. به این ترتیب ، تعداد زیادی از درمانها با هدف حفظ رنگ ، درخشش و لطافت ، و غیره وجود دارد. یکی از آنها رنگ مو ، ماده ای است که برای حفظ یا بازگرداندن تن مورد نظر طراحی شده است .

رنگرزی مو یکی از شیمیایی ترین اقدامات انجام شده توسط خانمها است ، خصوصاً به دلایل زیبایی. این به این دلیل است که رنگ آمیزی مو جنبه اساسی تصویر بدن است.

با این حال ، اثرات رنگ آمیزی از رنگ به مرور زمان از بین می رود ، یا به دلیل شستشوی مداوم ، قرار گرفتن طولانی مدت در معرض اشعه خورشید ، استفاده از آهن و خشک کن ، ساییدگی رنگ و غیره در این موارد ، به دست آوردن تن های ناخواسته برای مو معمول است ، بنابراین استفاده از تونر توصیه می شود .

رنگ کردن یک درمان مو است که بر اساس رنگها و پراکسید هیدروژن انجام می شود . عملکرد آن حفظ یا احیای رنگ موهای رنگ شده است. به این ترتیب ، به افرادی که تازه موهای خود را رنگ کرده اند یا به دلیل ساییدگی خود رنگ ، رنگ های ناخواسته ای از خود نشان می دهند ، توصیه می شود.

مورد اخیر بسیار معمول است ، زیرا گذشت زمان و قرار گرفتن مو در معرض عوامل مختلف خارجی (شامپوها ، اشعه های خورشید ، دمای شدید و غیره) می تواند تغییراتی در رنگدانه ایجاد کند. بنابراین ، هنگامی که می خواهید تن رنگ ها را طولانی یا بازیابی کنید گزینه خوبی است .

با استفاده از این روش درمانی ، از استفاده مداوم از رنگهای دائمی یا نیمه دائمی جلوگیری می شود ، که می تواند اثرات منفی بر روی مو و به طور کلی سلامتی داشته باشد.

همچنین می توانید بخوانید: هشت عادت بد که بر سلامت مو تاثیر دارند

انواع رنگ مو

انواع رنگ مو
مواد رنگ کننده مو در ارائه های مختلف توزیع می شود: شامپو ، نرم کننده ها و ماسک ها . به همین ترتیب ، رنگ آنها بسته به رنگی که می خواهید بدست آورید یا حفظ کنید ، متفاوت است:

زرد: مخصوصاً برای تشدید تن های بلوند.
آبی: برای از بین بردن رنگ های نارنجی توصیه می شود.
قهوه ای: ایده آل برای احیا و تشدید رنگ های قهوه ای.
قرمز: رنگ های قرمز یا مسی را بازیابی می کند.
سبز: به از بین رفتن رنگ های قرمز مایل به قرمز کمک می کند.
بنفش: ایده آل برای از بین بردن زنگ یا بلوند.
اگر مشخص نیست که مناسب ترین رنگ برای بدست آوردن نتایج مورد انتظار کدام است ، بهتر است قبل از به دست آوردن روش درمانی ، با یک آرایشگر یا متخصص رنگ آمیزی مو مشورت کنید .

آنها برای آبرسانی به مو نیستند
توجه به این نکته مهم است که اکثر رنگ مو آب رسانی به مو را ایجاد نمی کنند . بنابراین توصیه می شود آن را با محصولات مرطوب کننده مانند کرم ، ماسک ، روغن یا نرم کننده همراه کنید.

چگونه از رنگ مو استفاده کنیم؟
برای استفاده صحیح از رنگ مو دستورالعمل های موجود در بسته بندی را دنبال کنید.
استفاده از رنگ مو به ارائه و مارک خریداری شده بستگی دارد. به این ترتیب ، پیروی از دستورالعمل های بسته بندی محصول مهم است. به طور کلی ، آنها ۱ تا ۲ بار در هفته روی موهای مرطوب قرار می گیرند و به مدت ۱۰ تا ۲۰ دقیقه باقی می مانند. بعداً ، با آب فراوان برداشته می شود.

به خاطر داشته باشید
استفاده بیش از حد از محصولات شیمیایی می تواند مو را در معرض آسیب های مختلف قرار دهد. بنابراین توصیه می شود از روش های درمانی استفاده کنید که پس از استفاده از آن باعث احیای مجدد و آبرسانی رشته های مو می شود. موهایی که در معرض بسیاری از فرآیندهای شیمیایی هستند برای جلوگیری از آسیب های زیر به اقدامات مراقبت شدید نیاز دارند:

احساس خشن هنگام لمس شدن.
از دست دادن براقیت ، رنگهای کسل کننده.
رشته های شکننده (هنگام شانه شدن).
مو به راحتی گره می خورد ، مشکل در کشیدن شانه.
در صورت بروز این مشکلات ، بهتر است بدانید با توجه به نوع مو (نوع مو ، صاف ، چرب ، مواج …) مناسب ترین نوع درمان چیست و یک مراقبت معمول را تعیین کنید. لازم به ذکر است که پشتکار لازم است ، زیرا موهای آسیب دیده یک شبه بهبود نمی یابند.

مراقبت از موهای رنگ شده برای زیبا و سالم به نظر رسیدن

مراقبت از موهای رنگ شده برای زیبا و سالم به نظر رسیدن
موهای مات برای حفظ سایه های موهای رنگ شده ایده آل است . به لطف آن می توان از استفاده مکرر رنگها جلوگیری کرد. با این حال ، باید به خاطر داشته باشید که نرم کننده به عنوان مرطوب کننده مو عمل نمی کند ، بلکه صرفاً برای بهبود رنگ موهای رنگ شده است. در پایان ، به خاطر داشته باشید:

رنگ کردن مو می تواند سلامت مو را به خطر بیندازند. با این حال ، می توان برای خنثی سازی این اثرات ، به درمان های مرطوب کننده و احیا کننده متوسل شد .
قبل از استفاده از رنگ مو ، بهتر است در مورد اجزای تشکیل دهنده آن و همچنین آسیب ها و فواید احتمالی  اطلاعات کسب کنید. همچنین ، مارک های زیادی از محصولات شیمیایی وجود دارد ، بنابراین توصیه می شود دریابید که بهترین کدام است.
در سال های اخیر ، ظهور محصولات مراقبت از شخصی طبیعی به دلیل مزایای آن و نتایج موثر بسیار محبوب شده است. همانطور که گفته شد ، استفاده از درمان های طبیعی مو ممکن است جایگزین بهتری برای محصولات مصنوعی باشد.

همچنین می توانید بخوانید: آیا شستن بیش از حد مو های سر باعث ریزش مو می شود؟

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
2 دنبال این می گردید “رنگ مو چیست و نکات مهم در استفاده و خرید رنگ مو 
0 (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *