راهنما برای نحوه انتخاب بهترین شکلات چگونه بهترین شکلات انتخاب کنیم

چگونه بهترین شکلات را انتخاب کنیم؟

راهنما برای نحوه انتخاب بهترین شکلات چگونه بهترین شکلات انتخاب کنیم

شکلات یکی از مقاومت ناپذیرترین طعم ها را دارد. افتراق یک شکلات خوب یک چالش است ، زیرا این انتخاب می تواند آن را دشمن خود کند. ما راهنمایی هایی را به شما نشان می دهیم تا بدانید چگونه بهترین شکلات را انتخاب کنید.

شکلات با عبور از مرزهای فرهنگی ، زبان ها و آداب و رسوم ، یکی از پرمصرف ترین محصولات در جهان محسوب می شود . این غذا به خارجی سازی احساسات والای خوشبختی و عاشقانه کمک می کند. یکی از بهترین هدیه ها برای عاشقان ، یا بالا بردن روحیه و عزت نفس شخصی شما ، یک تکه شکلات است.

دستورالعمل های زیادی وجود دارد که مارک های بزرگ در بازار ایجاد کرده اند. پاسخ به نحوه انتخاب بهترین شکلات؟ این یکی از پیچیدگی های بزرگ است. هر کشور بسیار ذهنی از خلوص مواد تشکیل دهنده خود دفاع می کند. عمدتا کاکائو تولید شده در زمین های خود که پایه اصلی این محصول گرانبها است.

وجود دارد مسابقات در نقاط مختلف جهان است که هر سال جایزه طعم و مزه، تعالی، و با کیفیت شکلات.

راهنما برای نحوه انتخاب بهترین شکلات

راهنما برای نحوه انتخاب بهترین شکلات

رایحه : لازم است بدانید که هرچه رایحه شکلات قویتر باشد ، کیفیت ، طعم و خلوص آن بهتر است . حتی در این صورت ، کاکائو باید غالب باشد و نه وانیل یا شکر ، زیرا این دو ماده اضافه شده می توانند برای سلامتی مضر باشند.
 برای تأیید ساختار کریستالی خوب در کره کاکائو ، شکلات هنگام تقسیم باید صدای واضح ، خشک و سفت از خود منتشر کند .
رنگ: رنگ ایده آل برای شکلات باید قهوه ای تیره و کاملا براق باشد. وجود لکه های رنگی ، حباب یا سوراخ در شکلات نشان دهنده رقیق شدن آن و در نتیجه کیفیت پایین تر است. به همین دلیل توصیه می شود که از ظاهر آن بسیار آگاه باشید.

ذوب شدن در دهان: گرمای بدن برای شروع روند ذوب یک شکلات خوب با محتوای کره کافی کافی است . این در مورد مشاهده ذوب کامل در دهان است ، بدون اینکه اثری از دانه بندی ایجاد شود و احساس روانکاری در کام ایجاد شود. نباید احساس چربی داشته باشد. این نشانه مهم دیگری است که به ما می گوید ما بهترین شکلات را انتخاب کرده ایم.
طعم و مزه: ذاتاً ، شکلات باید تلخی کاکائو داشته باشد ، اما طعم های شیرین و ترش غالب خواهد بود. بسته به مارک و نوع شکلات ، می توان سایه های مختلفی پیدا کرد.
همچنین نگاه کنید به: شکلات انرژی زا خانگی با کاکائو ، نارگیل ، ماکا و آجیل

مخلوط با شیر و سایر طعم ها
لازم به توضیح است که شکلات تیره است ، رنگ و عطر و طعم آن با ترکیب با سایر مواد مانند شیر ، لیکور ، آجیل و غیره متفاوت است. نوشیدن شکلات شیری که بافت و عطر و طعم اصلی آن را به کالایی نرم و دلپذیر برای کسانی که به شکلات اعتیاد ندارند تبدیل می کند ، به صورت سنتی است.

سهم جدید در پزشکی
اگرچه شکلات همیشه کالایی بسیار کالری در نظر گرفته شده و توصیه نمی شود ، مگر در مقادیر کم ، در حال حاضر سهم مهمی از علم وجود دارد .

مواد مغذی زیادی وجود دارد که شکلات می تواند ما را تأمین کند. در اینجا برخی از آنها ذکر شده است:

این یک محصول سالم برای قلب ما است .
هنگام ترشح باعث ایجاد احساس خوشبختی و لذت می شود ، زیرا اندورفین آزاد می کند.
برای برخی از بیماری های بدن به عنوان مسکن ذکر شده است.
به رشد باکتریها (بهینه) در بدن کمک می کند.
به مقدار زیاد در محصولات زیبایی استفاده می شود.
بازسازی سلول را افزایش می دهد.
تمرکز و حافظه خوب را تقویت می کند.
خستگی را کاهش می دهد و عملکرد بدنی را بهبود می بخشد .
شکلات تلخ

وقتی برای بهبود سلامت خود از شکلات می نوشیم ، ایده آل این است که شکلات تلخ تلخ باشد. شکلات سفید برخی از خواص را با مقادیر زیادی کربوهیدرات حفظ می کند و از سود کمتری برخوردار هستند.

همچنین می توانید بخوانید: هر آنچه که شما باید در مورد شکلات باید بدانید

معروف ترین و غنی ترین شکلات ها

معروف ترین و غنی ترین شکلات ها

شکلات سوئیسی
سوئیس قرن هاست که شکلات درست می کند. در طول تاریخ ، این کشور خود را به عنوان کشوری با بهترین شکلات ها قرار داده است. برای طعم ، کیفیت و درصد کاکائو.

بلژیک

کاکائو در بلژیک کشت نمی شود ، اما تولید آن در سراسر جهان بسیار مهم است. گفته می شود بیش از دو هزار مغازه در سراسر دنیا شکلات بلژیکی می فروشند.

شکلات ایتالیایی
شکلات های معروف شکلات در اکثر موارد در ایتالیا ساخته می شوند. منطقه پیزا به عنوان “دره کاکائو” شناخته می شود ، زیرا در آن شرکت های معروف جهانی وجود دارد. این مورد Ferrero Rocher است.

اکوادور
یکی دیگر از بزرگترین تولیدکنندگان کاکائو در سراسر جهان ، که برای برخی از محصولات خود جایزه دریافت کرده است.

مکزیک
این کشور همچنین یکی از کشورهایی است که بیشترین تولید کاکائو و شکلات را دارد. نه تنها در محصولات جامد ، بلکه در برخی از نوشیدنی های آنها نیز وجود دارد.

همچنین می توانید بخوانید: حقایق و فواید شکلات که شما را شگفت زده می کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.