دلایل خشکی پوست چیست؟ و راه های جلوگیری از خشکی پوست چیست ؟

دلایل خشکی پوست چیست؟ و راه های جلوگیری از خشکی پوست چیست ؟

دلایل خشکی پوست چیست؟ و راه های جلوگیری از خشکی پوست چیست ؟

خشکی پوست یک بیماری بسیار شایع در جمعیت است. پیری ، قرار گرفتن در معرض آب و هوای سرد یا عملکرد عوامل تحریک کننده خارجی مقصر این بیماری هستند. با این مطالعه بیشتر بدانید.

دلایل خشکی پوست چیست؟ و راه های جلوگیری از خشکی پوست چیست ؟

خشکی پوست یا خشکی پوست یک درماتوز شایع است که افراد در سنین مختلف و در مناطق مختلف بدن را درگیر می کند. پوست برای انعطاف پذیری و سالم ماندن به مقدار 10 تا 15 درصد آب نیاز دارد ، بنابراین مقادیر کمتری بر تورم آن تأثیر می گذارد.

وقتی پوست خشک است باعث خارش می شود که بعداً منجر به سایش و خطر عفونت می شود. با افزایش رطوبت محیط ، اصلاح محصولات حمام و استفاده از نرم کننده ها برای جایگزینی اجزای چربی ، این اثر را می توان به حداقل رساند.

همچنین می توانید بخوانید: شش عادت که به سلامت پوست و مو آسیب میزند

خشکی پوست چگونه خود را نشان می دهد؟
پوست خیلی خشک رطوبت زیادی را از دست داده و باعث کمبود آب در آن می شود. علائم و نشانه ها ، طبق آکادمی پوست آمریکا ( AAD ) شامل موارد زیر است:

خشکی با خطوط ظریف قابل توجه تر.
خارش یا خارش
پوسته پوسته شدن خوب
زبری در لمس.
سرخی
خشکی پوست می تواند بر روی هر قسمت از بدن ، اغلب دست ها ، بازوها و پاها تأثیر بگذارد. به همین دلیل است که اهداف آبرسانی پوستی بهبود ظاهر و عملکرد است ، زیرا ما با یک ارگان بزرگ با مداخلات متعدد در بدن انسان روبرو هستیم.

خشکی پوست با از بین بردن سد محافظ ، عفونت های باکتریایی را ترجیح می دهد.

دلایل خشکی پوست چیست؟
xerosis یک بیماری شایع تجربه است توسط میلیون ها نفر از مردم است. می تواند به صورت مزمن یا حاد در واکنش به تغییر در محیط ، رژیم مراقبت از پوست ، سن یا بیماری خود را نشان دهد.

بیشتر ما در برخی موارد دچار خشکی پوست می شویم. این را می توان به دو عامل برون زا و عوامل درون زا نسبت داد. در اینجا ما در مورد موارد مکرر و شناخته شده در مورد دلایل خشکی پوست را به شما خواهیم گفت.

بیماریها
دیابت ، بیماری های تیروئید و کلیه ، درماتیت تماسی و درماتیت آتوپیک بیماری هایی هستند که باعث خشکی بیش از حد پوست می شوند. از طرق مختلف بر میزان رطوبت لایه شاخی و درم تأثیر می گذارند.

علامت اصلی این تظاهرات خارش است ، یعنی خارش مداوم در نتیجه خشکی. به همین دلیل ، حفظ مانع پوستی با نرم کننده ها در بیماران با این نوع آسیب شناسی ضروری است.

هوای شدید
زندگی در آب و هوای سردتر ، به ویژه در ماه های زمستان ، که هم هوای خشک در فضای باز و هم گرمای داخل خانه باعث می شود خون از درم گرفته شود. یا انجام آن در آب و هوای خشک و گرم ، جایی که گرما و تهویه هوا باعث تبخیر آب از پوست می شود ، از عوامل مستعد کننده است.

در این نوع زمینه ها ، زمان دوش باید کاهش یابد و با آب گرم انجام شود. به نوبه خود ، استفاده از نرم کننده راحت است .

حمام بیش از حد

حمام بیش از حد
استحمام بیش از حد و مکرر همچنین می تواند پوست را خشک کند . بسیاری از پاک کننده ها حاوی سورفاکتانت هایی هستند که سطح پوست و چربی های داخل سلول را استخراج و امولسیون می کنند. این در میان مدت به سد پوست آسیب می رساند.

همچنین قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی سخت ، سد پوست را از بین می برد. مانتو محافظ لیپیدی که دارد از بین رفته و تجاوزات خارجی به عمق نفوذ می کنند.

سالخورده
با افزایش سن شیوع گزگز افزایش می یابد. این امر به دلیل تغییر در روند کراتینه سازی و محتوای چربی لایه شاخی ایجاد می شود.

بزرگسالان مسن بیشتر به خشکی پوست دچار می شوند. با افزایش سن ، درم سبوم کمتری تولید می کند که مسئول نرم و جوان بودن پوست است. این کاهش باعث خشک شدن سطح و جلوگیری از محافظت مناسب در برابر مواد تحریک کننده می شود.

در سن 40 سالگی ، میزان سبوم تولید شده به طور چشمگیری کاهش می یابد. پس از 40 سالگی ، میزان سبوم همچنان کاهش می یابد و خطر خشکی پوست را افزایش می دهد. اگرچه این بیماری در حال حاضر شایع است ، اما خشکی بیماری نوعی بیماری است که با پیر شدن جمعیت به طور مکرر ادامه خواهد یافت .

سیگار کشیدن
سیگار حاوی مواد شیمیایی مضر است که سرعت پیری پوست را تسریع می کند و باعث خشک شدن آن می شود. این مربوط به نکته قبلی است.

سیگاری ها دارای پوست صورت خشک و خاکستری با چین و چروک های معمول در اطراف دهان هستند . این سیگار تخریب کلاژن و الیاف الاستیک را که ساختار اصلی درم را تشکیل می دهند افزایش می دهد. به این ترتیب روند پیری تسریع می شود .

pH پوست چیست و چه تاثیری بر خشکی پوست دارد؟
لایه فوقانی پوست انسان با مقدار pH 4 تا 6 مشخص می شود. این تعداد درجه اسیدیته مواد را نشان می دهد. این ارقام نشان دهنده اسیدی شدن اندک لایه سلول در نتیجه اسیدهای آمینه ، اسیدهای چرب و سبوم است.

همه این ترکیبات اسیدی هستند و در صورت وجود روی پوست انسان ، به سدی تبدیل می شوند که از استعمار باکتری جلوگیری می کند . همراه با آن ، سد چربی که از اسیدهای چرب آزاد ، کلسترول و سرامیدها تشکیل شده است به عنوان یک ماده دافع آب عمل می کند.

اکثر باکتری های بیماری زای انسان توسط PH اسیدی در سطح پوست طبیعی مهار می شوند. با این حال ، هنگامی که پوست زخمی یا خشک می شود ، این محافظ تغییر می کند.

طبق مطالعات انجام شده توسط مجله بین المللی علوم آرایشی ، بافت زیر پوست دارای PH فیزیولوژیکی 7.4 است که در صورت عدم عملکرد موانع ، استعمار باکتری را ترجیح می دهد . بنابراین ، خشکی زا به یک عامل خطر در درماتیت عفونی تبدیل می شود.

کرم های نرم کننده برای خشکی پوست.
استفاده از کرم های نرم کننده برای خشکی پوست یک اقدام توصیه شده است.

پوست خشک را مرطوب کنید
ایده آل برای خشکی پوست یا خشکی خون این است که حمام های کوتاه با آب ولرم انجام دهید و سپس از کرم مرطوب کننده استفاده کنید . در این زمان است که پوست بیشترین جذب را دارد و پوست را جذب می کند.

ایجاد خارش یک علامت کلاسیک است. بنابراین ، قبل از هرگونه خارش پیش پا افتاده ، باید آن را به عنوان پوست کم آب تفسیر کرد و رطوبت مربوطه را تأمین کرد.

همچنین می توانید بخوانید: آیا رژیم غذایی می تواند روی پوست تأثیر بگذارد؟

1 دنبال این می گردید “دلایل خشکی پوست چیست؟ و راه های جلوگیری از خشکی پوست چیست ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *