چند ترفند برای جلوگیری از اشک در هنگام برش پیاز
5 (1)

چند ترفند برای متوقف کردن گریه در هنگام برش پیاز

چند ترفند برای جلوگیری از اشک در هنگام برش پیاز

 بریدن پیاز می تواند چنین تجربه آزار دهنده ای باشد در اینجا چند نکته برای کمک به متوقف کردن اشک در هنگام خرد کردن پیاز وجود دارد.

بسیاری از مردم می دانند که هنگام بریدن پیاز احساس سوزش در چشمان خود می کندد وا ناراحت کننده است. اکثر مردم در آخر کار بعد از پیاز خرد کردن به نظر می رسند که گریه می کنند!

هر کس آنها را مانند این ببیند ممکن است فکر کند که فرد از نظر عاطفی بدی را پشت سر می گذارد. این یک تجربه واقعاً آزار دهنده است و می تواند شما را به شدت احساس غرق کند.

همچنین می توانید بخوانید: 9 راه برای جلوگیری از چسبیدن مواد غذایی به ماهیتابه های شما

چرا برش پیاز باعث گریه ما می شود؟

چرا برش پیاز باعث گریه ما می شود؟

هنگامی که پیاز را قطع می کنید ، ماده ای به نام آلییناز را آزاد می کنند ، همین امر باعث انتشار مولکول تحریک کننده بنام  syn-propanethial-s-oxide یا propanethial می شود ، که دلیل آن تحریک چشم  و اشک است.

این مولکول یک اسانس سولفوره است که به راحتی در بینی صید می شود و مخاط بینی را تحریک می کند . هنگامی که به صورت پیش تنفس نفس می کشید ، عمل تحریک کننده آن باعث پارگی و سوزش چشم ها می شود. آنقدر آزار دهنده است که گاهی اوقات مجبور می شوید آشپزخانه را ترک کنید تا بهبود یابد.

از آنجا که بیشتر افراد تمایل دارند هنگام برخورد با پیاز گریه کنند ، امروز ما می خواهیم بهترین ترفندها را با شما در میان بگذاریم تا شما بیاموزید که چگونه پیاز را بدون اشک چشم برش دهید . این ترفندها مبتنی بر جلوگیری یا کاهش انتشار مواد فرار و همچنین به حداقل رساندن اثرات آن است.

بهترین ترفندها برای متوقف کردن اشک

حتماً چاقوی خوبی برای برش پیاز خود دارید. باید تیغه صاف و تیز داشته باشد.

یکی دیگر از گزینه های خوب ،  پیاز را در یک منطقه با جریان هوا خوب تفت دهید. به این ترتیب ، می توانید اسیدهایی که هنگام قطع پیاز آزاد می شوند را پراکنده کنید. اینها همان چیزی است که باعث گریه شما می شود.

آب

آب

آب می تواند به خلاص شدن از شر گاز پیاز هنگام برش آن کمک کمک کند. بهتر است ظرفی را با آب پر کنید و 15 دقیقه پیازها را داخل آن بگذارید .

عینک مخصوص

اگرچه ممکن است خنده دار به نظر برسد ، در حالی که می توانید پیاز را برش دهید ، می توانید از عینک مخصوص استفاده کنید. این ترفند از ایجاد احساس سوزش و گریه جلوگیری می کند و شما قادر خواهید بود پیاز خود را بدون هیچ مشکلی برش دهید. در واقع عینک هایی وجود دارد که برای برش پیاز طراحی شده اند و درفروشگاه ها موجود می باشد .

همچنین می توانید بخوانید: چگونه سرخ کن خود را به راحتی تمیز کنید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *