تمیز کردن اجاق گاز با محصولات طبیعی

تمیز کردن اجاق گاز با محصولات طبیعی

تمیز کردن اجاق گاز با محصولات طبیعی

اجاق گاز یکی از کثیف ترین وسایل خانه شما است ، زیرا بیشتر مواد غذایی که در آن قرار می دهید ، در آخر با پوشش در لایه ای از روغن قرار می گیرند. مردم غالباً در مورد بهترین روش برای تمیز کردن اجاق گاز از آنها سؤال می کنند ، زیرا می دانند که خلاص شدن از شر چربی و مانده های اضافی تنها راه جلوگیری از تبدیل آن به مکانی برای پرورش میکروارگانیسم ها است.

امروزه انواع مختلفی از محصولات تمیز کننده اجاق گاز در بازار وجود دارد ، اما آنها همیشه بهترین گزینه شما نیستند. آنها تمایل دارند پر از مواد شیمیایی سمی باشند و همیشه به اندازه سایر روش های تمیز کردن مؤثر نیستند. یک گزینه عالی استفاده  از محصولات طبیعی  برای تمیز کردن اجاق گاز است.

اینها روش بسیار خوبی برای خلاص شدن از شر چربی و باقیمانده اضافی و جلوگیری از رشد میکروارگانیسم ها هستند. آنها همچنین سازگار با محیط زیست هستند و باعث ایجاد آلودگی نمی شوند. به همین دلیل  ما چند مورد از محصولات طبیعی را برای این کار کر آزار دهنده بیان کردیم.

همچنین می توانید بخوانید: تمیز کردن سینی فر با شش راه حل ساده و آسان

تمیز کردن اجاق گاز با محصولات طبیعی

نمک

نمک

نمک یکی از بهترین محصولات طبیعی برای تمیز کردن اجاق گاز است

شما می توانید خیلی بیشتر از افزودن طعم به غذاهای خود از نمک استفاده کنید. اگر می خواهید از محصولات طبیعی برای ضد عفونی و تمیز کردن اجاق خود استفاده کنید ، این محصول مقرون به صرفه می تواند بسیار مفید باشد.

چگونه اجاق گاز خود را با نمک تمیز می کنید؟

در یک کاسه ، یک لیتر آب و 250 گرم نمک مخلوط کنید . سپس این مخلوط را روی دیواره های اجاق گاز بخصوص در مناطقی که لکه ها و لکه های زیادی از غذاهای چرب وجود دارد ، پخش کنید. بگذارید 15 تا 20 دقیقه بماند و با یک اسفنج مرطوب بشویید.

اگر از این روش استفاده می کنید ، ممکن است فر خود را با بوی ناخوشایند رها کند. برای خلاص شدن از این ، ½ لیتر سرکه شراب سفید و 250 گرم نمک مخلوط کنید. بعد از اینکه نمک کاملاً حل شد ، مخلوط را درون یک بطری اسپری بریزید. دیوارهای اجاق را با آن اسپری کنید و بگذارید چند دقیقه بماند. در آخر باقیمانده را با یک اسفنج مرطوب جدا کنید.

لیمو

لیمو

لیموها یک ضد باکتری و ضد عفونی کننده عالی هستند که می توانند در هنگام کثیف بودن میکروارگانیسم هایی که در فر شما ایجاد می شوند ، خلاص شوند  . بعلاوه ، رایحه تازه آنها به خلاص شدن از شر هر گونه بو و ناخوشایند کمک می کند ، و در برطرف کردن گریس بسیار موثر هستند.

چگونه اجاق گاز خود را با لیمو تمیز می کنید؟

اگر به دنبال راهی آسان برای تمیز کردن اجاق گاز هستید ، کافی است دو لیمو را به نصف برش داده و آب آن را بگیرید. سپس آن آب را درون قابلمه بریزید و داخل فر قرار دهید. فر خود را روی 250C (480F) قرار دهید و یک تایمر را به مدت 30 دقیقه تنظیم کنید. بعد از خاموش شدن تایمر ، بگذارید فر شما خنک شود ، گلدان را برداشته ، دیوارها را با دستمال پاک کنید.

سرکه سفید

سرکه محصول دیگری است که به دلیل خاصیت تمیز کننده طبیعی بسیار مشهور است. می توانید با مخلوط کردن آن با جوش شیرین برای تمیز کردن اجاق آنها را حتی قوی تر کنید.

چگونه از سرکه برای تمیز کردن اجاق گاز خود استفاده می کنید؟

مقدار زیادی سرکه را با جوش شیرین مخلوط کرده و مخلوط را درون یک بطری اسپری بریزید . سپس دیوارهای اجاق را با این مایع اسپری کنید و فر را با دمای 120 درجه سانتیگراد (250 درجه فارنهایت) به مدت ده دقیقه بگذارید. بگذارید خنک شود و باقی مانده اضافی را با یک اسفنج مرطوب پاک کنید.

جوش شیرین

جوش شیرین

جوش شیرین یک محصول طبیعی است که دارای مقادیر زیادی چه در آشپزخانه  و چه به عنوان یک درمان طبیعی است. به طور کلی برای خانه بسیار عالی است و یکی از بهترین محصولات طبیعی برای تمیز کردن اجاق گاز است.

چگونه اجاق گاز خود را با جوش شیرین تمیز می کنید؟

چگونه اجاق گاز خود را با جوش شیرین تمیز می کنید؟

یک قاشق غذاخوری جوش شیرین را با یک فنجان آب مخلوط کنید. این مخلوط را درون یک بطری اسپری ریخته و دیواره های اجاق گاز را اسپری کنید. بگذارید یک شب تنظیم شود و روز بعد آن را با یک اسفنج پاک کنید.

گزینه دیگر این است که یک فنجان جوش شیرین را با مقداری آب مخلوط کنید تا به صورت خمیر شود. از پارچه ای برای پخش آن روی دیواره های اجاق استفاده کنید و بگذارید تقریباً دو ساعت بماند. پس از آن ، خمیر را با یک اسفنج جدا کنید.

بنابراین ، چرا می توانید از مواد شیمیایی بد بو و بد بو استفاده کنید که می توانید از محصولات طبیعی برای تمیز کردن اجاق گاز خود استفاده کنید؟ اینها را امتحان کنید و آشپزخانه خود را به یکی از تمیزترین قسمت های خانه خود تبدیل کنید!

همچنین می توانید بخوانید: چگونه سرخ کن خود را به راحتی تمیز کنید

1 دنبال این می گردید “تمیز کردن اجاق گاز با محصولات طبیعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *