بهترین زمان غذا خوردن در طول شبانه روز

بهترین زمان غذا خوردن در طول شبانه روز

بهترین زمان غذا خوردن در طول شبانه روز

اگر فکر می کنید بهترین زمان روز برای خوردن غذا چیست ، ما به شما می گوییم که هر وعده غذایی را باید چه وقت بخورید. به این ترتیب می توانید الگوی سالمی را حفظ کنید.

بهترین زمان غذا خوردن در طول شبانه روز

به طور کلی ، ما بیشتر از زمان و زمان مورد توجه قرار می گیریم که چه مقدار و چه چیزی بخوریم. اما به نظر می رسد که زمان وعده های غذایی نیز نقشی اساسی در حفظ سلامتی دارد. به عنوان مثال ، دانش نشان داده است که تعیین بهترین زمان از روز برای غذا خوردن می تواند یک استراتژی برای مقابله با دیابت نوع 2 ، بیماری های قلبی و چاقی باشد.

عادت به یک زمان خاص برای غذا خوردن بخشی از سبک زندگی سالم است. بدن دارای یک سیستم تایمرهای بیولوژیکی در تمام سلول ها است که برنامه های خواب را کنترل می کند ، هورمون ها را آزاد می کند ، عملکرد قلب و حتی عمل غذا خوردن را کنترل می کند.

علاوه بر این ، آنها با سیگنالهای خاصی از محیط هماهنگ می شوند که به عنوان مثال بهترین زمان روز برای هضم غذا را نشان می دهند. بنابراین ، بدن خود را از نظر بیولوژیکی برای آن آماده می کند. اما اگر در زمان مناسب قرار ندارید ، می توانید سلامت گوارشی و عمومی خود را به خطر بیندازید.

بهترین زمان برای خوردن صبحانه

بهترین زمان برای خوردن صبحانه
بهترین زمان برای خوردن صبحانه

با صبحانه بدون یک غذا خوردن روزه یک شب را می خوریم. گروه از کارشناسان مطمئن می سازد که تایمر بیولوژیکی بدن کارآمد تر به هضم است، جذب و سوخت و ساز مواد غذایی در اوایل روز، که به عنوان شناخته شده فاز فعال .

به عنوان مثال ، انسولین تنظیم کننده قند خون در صبح بالاتر است. بنابراین ، هنگام صبحانه خوردن ، مقدار زیادی قند و انرژی در خون برای بقیه روز ایجاد می کنیم.

باید اطمینان حاصل کنید که بین 6 تا 10 صبح غذا می خورید. این زمان ایده آل برای کمک به شما در تهیه وعده بعدی ، چند ساعت بعد است. خوردن صبحانه حداقل 1 ساعت پس از بیدار شدن از خواب توصیه می شود و شامل پروتئین ، غلات کامل ، میوه های تازه و چربی های سالم است.

صبحانه مطابق آنچه علم تأیید کرده است ، زمان ایده آل خود را بین 6 تا 10 صبح پیدا می کند.

همچنین می توانید بخوانید: سالم ترین تغذیه ها برای صبحانه که می توانید بخورید

بهترین زمان از روز برای خوردن غذا چیست؟

پزشکان توصیه می کنند برای تعطیلات ناهار خود را به روال عادت خود ادامه دهید. یک تحقیق تایید می کند که ناهار خارج از برنامه به نفع چاقی بیولوژیکی ساعت است. خوردن غذا بعد از ساعت 3 بعد از ظهر کاهش وزن را دشوار می کند و مشخص می کند که بهترین زمان برای انجام آن بین ساعت 12:30 تا 13:30 است.

همچنین ، اختلاف زمان بین ناهار و صبحانه باید به ترتیب 5-4 ساعت باشد. اگر نمی توانید ، یک میان وعده غنی از پروتئین و کربوهیدرات نیز در آن قرار دهید. با این کار از گرسنگی بیش از حد در هنگام ناهار جلوگیری می کنیم.

در زمان وعده های غذایی ، متابولیسم به اوج می رسد ، که عملکرد هضم بیشتری را فراهم می کند. ناهار باید سبکتر از صبحانه و شام باشد.

وقت شام
توصیه می شود که شام ​​را بین 4 تا 5 ساعت بعد از ناهار بخورید ، با این حال ، برای اینکه خیلی با زمان بندی دقیق نباشید ، حداقل باید حدود 2 ساعت قبل از خواب شام بخوریم و بنابراین به روند هضم غذا کمک کنیم. کیفیت و کمیت غذا نیز مهم است ، زیرا اگر بیش از حد پر از چربی و کربوهیدرات باشد ، می تواند زمینه ساز افزایش وزن شود.

ساعات مطلوب شام بین ساعت 6:00 تا 6:30 عصر است. ناهارخوری بین این ساعت ها به بدن این فرصت را می دهد تا به جای هضم یک وعده غذایی فراوان ، روی استراحت و تجدید بافت خود تمرکز کند.

علاوه بر این ، در مجله International Journal of Obesity به ما یادآوری کنید که توانایی بدن در تنظیم قند خون در ساعات شب کند می شود. از این رو ، افرادی که شیفت شب کار می کنند سریعتر وزن خود را افزایش می دهند یا شیوع بیشتری در دیابت دارند.

از طرف دیگر ، یک بررسی در مورد تأثیر زمان بر چاقی به این نتیجه رسید که از جمله بهترین غذاها برای شام می توان به ماهی ، میوه ، آجیل و گوشت بوقلمون اشاره کرد.

این غذاها حاوی مقادیر بالایی از یک آمینو اسید به نام تریپتوفان هستند که به ترشح سروتونین و ملاتونین کمک می کند که باعث آرامش و ایجاد خواب می شوند و اسیدهای چرب را به انرژی تبدیل می کنند.

خوردن گوشت بوقلمون برای شام یک گزینه سالم برای جلوگیری از چاقی است ، و آن را به گوشت قرمز ترجیح می دهید.

نکاتی که باید هنگام تصمیم گیری در مورد زمان مناسب غذا خوردن به خاطر بسپارید
تأکید بر این نکته مهم است که پاسخ به الگوی غذایی مشخص می تواند در افراد متفاوت باشد. این بدان معناست که آنچه برای برخی خوب است لازم نیست که برای دیگران مفید باشد. به همین دلیل بهترین راه برای قرار گرفتن در یک برنامه ارتقا health دهنده سلامتی ، کار با متخصصان تغذیه است.

در عمل تعادل وعده های غذایی با برنامه آسان نیست. به همین دلیل ما برخی نکات را به شما می دهیم تا همه چیز خوب پیش برود و شما بهترین زمان روز را برای غذا خوردن انتخاب کنید.

توصیه های مهم

شما باید همه چیز را برگردانید. هنگامی که متوجه شدید کارهای اشتباهی انجام می دهید و می خواهید آن را اصلاح کنید ، بدون ترس برنامه غذایی را تغییر دهید تا زمانی که برای نیازهای شما بهینه شود. همچنین ، می توانید فعالیت های بدنی را نیز در نظر بگیرید تا ببینید بدن شما چگونه رفتار می کند. در صورت امکان ، برنامه تمرینی خود را از صبح به شب تغییر دهید ، که به آرامش شما کمک می کند.
برای وعده های غذایی برنامه ریزی کنید. برای اینکه به موقع غذا بخورید ، باید وعده های غذایی را از قبل تهیه کنید. این به شما این امکان را می دهد تا با برنامه همراه باشید و از میان وعده های ناسالم خودداری کنید.
عادت کنید از غذا لذت ببرید. وقتی در طول غذا سرعت خود را کم می کنید و آهسته می جوید ، بهتر هضم می شوید و لذت بیشتری می برید.
اگر کار می کنید ، باید میان وعده های سالم را برای زمان غذا منتظر نگه دارید.
شما باید هنگام کار در غذا یا یخچال را در یخچال نگهداری کنید.
اگر شب کار می کنید ، فواصل 4 تا 5 ساعته را در رابطه با آخرین وعده غذایی بخاطر داشته باشید.

توجه داشته باشید که این فقط کمیت و کیفیت غذایی نیست که می خوریم. هنگامی که می خوریم تأثیر قابل توجهی در خوب بودن ما دارد. بنابراین ، برنامه ریزی برای یک وعده غذایی مناسب باید بخشی از عادات غذایی سالم باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *