انواع چین و چروک پوست و راه های مقابله با چین و چروک پوست

انواع چین و چروک پوست و راه های مقابله با چین و چروک پوست

انواع چین و چروک پوست و راه های مقابله با چین و چروک پوست

چین و چروک ها بسته به علت آنها انواع مختلفی دارند. اگرچه آنها معمولاً شبیه یکدیگر هستند ، اما ممکن است بسته به عاملی که باعث ایجاد آنها شده ، درمان متفاوت باشد. آیا می خواهید در مورد آن بیشتر بدانید؟ در این فضا ما جزئیات آن را ارائه می دهیم.

انواع چین و چروک پوست و راه های مقابله با چین و چروک پوست

چین و چروک ها توسط زنان و مردان ناخواسته است. همه آنها در اثر پیری طبیعی تولید نمی شوند ، اما عوامل مختلفی دخالت می کنند . به همین دلیل ، برای انجام موثرترین درمان ، مهم است که بین انواع چروک ها تفاوت قائل شوید.

و این است که فراتر از علت احتمالی آن ، همه به یک شکل روی پوست منعکس می شوند و می توانند ناخوشایند باشند ، مخصوصاً وقتی که زودتر اتفاق بیفتند. این بار می خواهیم چین و چروک ها را با توجه به عوامل مرتبط با ظاهر آنها طبقه بندی کنیم. بخوانید تا متوجه شوید!

چین و چروک پوست چیست؟
چین و چروک ها چین هایی از پوست هستند که به دلیل انقباض مداوم عضلات صورت هنگام حرکات لک ، ایجاد می شوند. با تغییراتی که در لایه های پوستی رخ می دهد ، پیری حتی بیشتر مشهود است.

اپیدرم نازک می شود و میزان الیاف الاستیک و کلاژن کاهش می یابد ، مسئول تأمین آب و سفتی است. عمیق ترین لایه پوست (هایپودرم) با گذشت زمان ، مقدار بافت چربی خود را از دست می دهد .

چین و چروک پوست چیست؟
چین و چروک بارزترین نشانه پیری است. با این حال ، آنها می توانند به دلیل عادت های بد ، قرار گرفتن در معرض آفتاب ، و غیره ظاهر شوند.

انواع چین و چروک پوست

انواع چین و چروک پوست
از نظر بالینی ، چین و چروک می تواند عمیق و سطحی باشد. دومی با کشیده شدن پوست ناپدید می شوند. آنچه آنها را از موارد عمیق متمایز می کند ، که هنگام کشش پوست متفاوت نیستند. همه به یک شکل بیان می شوند ، اما در نحوه تولید متفاوت هستند . بیایید در زیر انواع اصلی چین و چروک ها را بررسی کنیم.

ایستا
آنها در اثر از دست دادن طبیعی حجم کلاژن ، بافت و خاصیت ارتجاعی تولید می شوند. اشاره کردن ضروری نیست ، بنابراین با همان حرکات تکراری عضله ، روی پوست مشخص شده اند.

پویایی شناسی
آنها خطوط بیان هستند. آنها با اخم ، پوزخند زدن ، لبخند زدن و پوزخند زدن ایجاد می شوند. بنابراین ، آنها ناشی از فعالیت عضلانی هستند. غالباً بعد از 30 سالگی مشاهده می شود ، در این زمان توصیه می شود درمان پیشگیرانه با استفاده از سم بوتولینوم شروع شود .

چین و چروک های شناخته شده شناخته شده به شرح زیر است:

چروک های افقی پیشانی.
عمودی های بین ابرو.
گرانش
چین و چروک گرانشی به عنوان تولید نتیجه از روند پیری است. آنها معمولاً در حدود 40 سالگی مشهود هستند. پیری در کاهش بافت چربی ، تخریب عروق و آتروفی استخوان خود را نشان می دهد.

کمبود آب بدن تأکید شده است.

پوست خشن و خشک می شود.
درم درخشندگی و تن را از دست می دهد.
با گذشت زمان ، به دلیل کاهش الاستین و کلاژن در پوست ، صورت حتی بیشتر پیر می شود. چین و چروک های بیان بر اثر تأثیر جاذبه برجسته شده و پوست می افتد. به همین ترتیب ، از دست دادن لایه چربی برخی مناطق استخوانی صورت را برجسته می کند و علائم پیری را برجسته می کند .

شایع ترین آنها در موارد زیر مشاهده می شود:

گردن.
کناره های چانه.
جلوی گوش ها
گرانش
چین و چروک های گرانشی به دلیل پیری پوست ایجاد می شوند. غالباً بعد از 40 سالگی بروز می کنند.
آنها با جمع عوامل مختلفی مانند پیری ، قرار گرفتن در معرض آفتاب بیش از حد ، جاذبه و حرکات صورت ایجاد می شوند. آنها شیارهایی هستند که از انتهای دهان به دو طرف پایه بینی می روند. و همچنین چین و چروک های عمودی که در قسمت قدامی گردن مشاهده می شود.

چروک های خواب
راه شما خواب نیز از پیری زودرس تاثیر می گذارد. آنها از نظر پویایی در شکل خود متفاوت هستند. آنها هم به صورت عمودی روی خط گردن ، هم روی صورت و هم روی گردن ظاهر می شوند. آنها معمولاً از سن 30 سالگی که تولید طبیعی کلاژن ، الاستین و اسید هیالورونیک بدن کاهش می یابد ظاهر می شوند.

طبقه بندی Richard Glogau برای عکسبرداری
چشم انداز دیگری برای تمیز کردن انواع چین و چروک وجود دارد که توسط ریچارد گلوگا شرح داده شده است ، که آنها را در 4 دسته با توجه به درجه عکسبرداری از پوست شامل می کند. در زیر جزئیات هر یک را شرح می دهیم.

نوع I ، بدون چین و چروک: بیماران بین 20 تا 30 سال ، که با عکسبرداری خفیف ، تغییرات رنگی متوسط ، عدم ایجاد کراتوز و حداقل چین و چروک مشخص می شوند. برای استتار آنها نیازی به آرایش ندارید.
نوع II ، خطوط بیان: آنها بین 30 تا 40 سال اتفاق می افتند. این یک عکسبرداری متوسط ​​است که در آن وجود لنتیگوس و کراتوزهای قابل لمس وجود دارد (اما قابل مشاهده نیست). خطوط بیان به خصوص در هنگام لبخند زدن در اطراف چشم ظاهر می شوند. گاهی اوقات شما به آرایش نیاز دارید .
نوع III ، چین و چروک در حالت استراحت: از 50 تا 60 سالگی ، با عکاسی پیشرفته ، دیسکرومی قابل توجه ، تلانژکتازی ، کراتوز قابل مشاهده و چین و چروک های مشخص ، حتی اگر هیچ حرکتی وجود نداشته باشد. آرایش آنها را به طور کامل پوشش نمی دهد.
TYPE IV ، فقط چین و چروک: در افراد بالای 60 سال ، با عکسبرداری شدید ، رنگ پوست خاکستری مایل به زرد ، ضایعات پیش بدخیم و چین و چروک در سراسر صورت. نمی توانید آرایش کنید زیرا ترک می خورد و ترک می خورد.
در مورد انواع چین و چروک پوست چه چیزی را بخاطر بسپارید؟
همه انواع چین و چروک ها به دلیل افزایش سن ایجاد نمی شوند. بعضی از آنها خیلی زودتر ، یا در اثر قرار گرفتن در معرض آفتاب بدون محافظت ، یا توسط حرکات ظاهری ظاهر می شوند. استفاده از عادات سبک زندگی سالم و یک روال زیبایی برای کند کردن شکل ظاهری آن تعیین کننده است.

همچنین می توانید بخوانید: شش عادت که به سلامت پوست و مو آسیب میزند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *