اقدامات پیشگیرانه علیه ویروس کرونا

اقدامات پیشگیرانه علیه ویروس کرونا

اقدامات پیشگیرانه علیه ویروس کرونا

مؤثرترین اقدامات پیشگیرانه در برابر ویروس کرونا شستشوی دست و دوری از منابع عفونت است. وقتی شک دارید که از علائم رنج می برید ، باید با یک متخصص مشورت کنید.

ما شاهد یک اپیدمی کروناویروس هستیم که با نام COVID-19 نیز شناخته می شود. از دسامبر سال 2019 ، هنگامی که اولین موارد در چین کشف شد ، ویروس به سرعت و در سطح جهان گسترش یافته است.

جمعیت واقعاً از این وضعیت وحشت دارد. تعداد معدودی از کسانی نیستند که از ترس آلودگی به خانه پناه آورده اند ، و نه کسانی که به خیابان می روند ماسک دارند. ویروس کرونا ترس را برانگیخته است و علاوه بر این ، پروتکل های قرنطینه در حال حاضر در بسیاری از شهرها برقرار شده است.

با این حال ، اطلاعات در مورد این ویروس نادرست ارائه می شود . تشخیص تفاوت اسطوره و واقعیت در مورد عفونت به طور فزاینده دشوار است. اقدامات پیشگیرانه ، زمان جوجه کشی ، شکل عفونت ، همه چیز با باورهای غلط احاطه شده است.

ویروس کرونا ویروسی است که از طریق تماس نزدیک مردم و قطرات تنفسی که با سرفه یا عطسه ایجاد می شود ، منتقل می شود. در این مقاله ، اقدامات پیشگیرانه علیه ویروس کرونا برای جلوگیری از آلودگی توسط ویروس کرونا را توضیح می دهیم.

اولین اقدام در برابر ویروس کرونا: از مناطق مسری جلوگیری کنید

اگرچه ویروس به طور فزاینده ای در سرتاسر جهان رواج دارد ، مناطقی با تعداد موارد بالاتر از سایرین وجود دارد. این مناطق به اصطلاح ریسک هستند ، در آنجا احتمال بیشتری وجود دارد که شما به این بیماری آلوده شوید. به عنوان مثال ، می توانیم از شمال ایتالیا نام ببریم.

ایده این است که از افرادی که آلوده هستند دوری کنید. اگرچه به نظر ساده است ، اما نیست. ویروس کرونا دوره متوسط ​​6 روز برای نشان دادن علائم دارد. علاوه بر این ، خدمات درمانی برای انجام آزمایش تشخیصی اشباع شده اند.

این باعث می شود که تماس با افرادی که از آلوده بودن آنها آگاه نیستند ، عملا اجتناب ناپذیر شود. با این وجود ، توصیه می شود حتی اگر عفونت آنها تائید نشده باشد ، از ابتلا به افراد مبتلا به علائم خودداری کنید.

همچنین ، عاقلانه خواهد بود که به جاهایی نرویم که جماعت بزرگ مردم وجود دارد. اما این اقدامات مانند لغو رویدادها یا فعالیتهای کاری باید توسط مدیران بهداشت و درمان هر مکان تجویز شود.

اولین توصیه این است که از افرادی که علائم COVID-19 دارند ، دوری کنید.

همچنین می توانید بخوانید: چگونه COVID-19 بر بدن شما تأثیر می گذارد

فاصله ایمنی

دانشمندان می گویند که این ویروس می تواند حدود یک متر دور سفر . بنابراین توصیه می شود در صورت بروز علائمی حداقل یک متر از افراد دیگر فاصله داشته باشید. حتی در ایتالیا نیز این اقدام استاندارد شده است.

در مقابل ویروس کرونا مجبور هستید دستان خود را به طور مرتب بشویید

در مقابل ویروس کرونا مجبور هستید دستان خود را به طور مرتب بشویید

شستن دست یکی از مهمترین اقدامات اساسی پیشگیرانه است برای عفونت. این امر به ویژه بعد از رفتن به حمام ، عطسه ، یا سرفه بسیار مهم است. و منطقاً اگر با هر بیمار در تماس بوده ایم. اگرچه صابون و آب کافی است ، از ضد عفونی کننده ها نیز می توان استفاده کرد.

وقتی عطسه می کنیم یا سرفه می کنیم ، پوشاندن بینی و دهان شما ضروری است. 

شستشوی دست به دلیل احتمال آلودگی با COVID-19 به عنوان یک تمرین مداوم تحمیل می شود

همچنین می توانید بخوانید: چه چیزی را باید از علائم کرونا ویروس بدانید؟ 

با خدمات اورژانس تماس بگیرید

اگر با شخص آلوده در تماس بوده اید و علائم بیماری را شروع کرده اید ، در تماس با خدمات اورژانس دریغ نکنید. علائم زنگ خطر سرفه ، عطسه مکرر ، تنگی نفس و تب است.

با این حال ، به خاطر داشته باشید که زنگ خطر امروز بسیار زیاد است. خدمات بهداشتی شروع به اشباع شدن می کنند و مشاوره ضروری است تنها در صورتی که واقعاً شکی وجود داشته باشد که شما به آن مبتلا شده اید مشورت کنید.

در مورد مواد غذایی یا درمان حیوانات احتیاط خاصی وجود ندارد. با این وجود ، آگاهی از اخبار COVID-19 بسیار مهم است ، زیرا اقدامات و توصیه های جدید هر روز نصب می شود.

بهترین اقدامات پیشگیری در برابر ویروس کرونا

همانطور که در این مقاله توضیح داده ایم بهترین اقدامات شستشوی مکرر دست و دوری از گرمترین مناطق عفونت است. اگر به عنوان مثال فرد را با علائمی مانند سرفه قرار دهیم ، ایده آل این است که در فاصله ای محتاطانه قرار داشته باشیم. حداقل یک متر

اگر علائم پیشنهادی دارید ، از مشورت دریغ نکنید. به همین ترتیب ، اگر گمان می کنید به شما آلوده شده است ، برای جلوگیری از آلوده شدن دیگران ، باید خودزنی را تحمیل کنید.

همچنین می توانید بخوانید: توصیه هایی برای جلوگیری از ابتلا به کرونا ویروس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.