آیا واقعاً پخت غذا در مایکروویو به سلامتی شما آسیب می رساند؟
0 (0)

آیا واقعاً پخت غذا در مایکروویو به سلامتی شما آسیب می رساند؟

آیا واقعاً پخت غذا در مایکروویو به سلامتی شما آسیب می رساند؟

اگرچه اگر به صورت پراکنده استفاده شود خطری ایجاد نمی کند ، اما حقیقت این است که اگر از آن برای گرم کردن غذا استفاده کنیم می تواند خطرناک باشد ، زیرا باکتری های خاصی وجود دارد که می توانند زنده بمانند.

آیا واقعاً پخت غذا در مایکروویو به سلامتی شما آسیب می رساند؟

امروزه افراد زیادی شک دارند که آیا پخت و پز در مایکروویو کاملاً سالم است. اگرچه اغلب از آنها برای گرم کردن و پختن غذاهای خاص استفاده می شود ، مایکروویو وسایلی هستند که غذا را به روشی سنتی مانند اجاق گاز درمان نمی کنند.

مایکروویو دقیقاً چگونه کار می کند؟
مایکروویوها با تولید امواج الکترومغناطیسی کار می کنند که وظیفه گرم کردن عناصر مختلفی را دارند که مواد غذایی شامل آنها می شود ، مانند:

آب
چربی ها
مایعات
به این ترتیب، غذا جذب انرژی تولید شده توسط مایکروفر . این فرایندی است که از نظر فنی به عنوان گرمایش دی الکتریک یا الکترونیکی شناخته می شود. این گرمایش باعث ایجاد ارتعاشات ، اصطکاک و شوک در مولکولهای موجود در داخل این غذاها می شود و در نتیجه درجه حرارت آنها افزایش می یابد.

با این حال ، این گرمایش در عناصر مایع از مواد جامد کارآمدتر است ، زیرا حرکت مولکول های آنها معمولاً کندتر و محدودتر است. علاوه بر این ، از نظر چربی و قند نیز بسیار کم است ، زیرا مقدار کمتری از مولکول های قابل تشخیص دارند.

مزایای استفاده از مایکروویو

مزایای استفاده از مایکروویو
مایکروویو به یک ابزار آشپزخانه معمولی تبدیل شده است که اجازه می دهد:

در مدت زمان کوتاه آشپزی کنید.
وعده های غذایی ساده و کامل تهیه کنید.
از روش های دیگر پخت و پز استفاده کنید.
با این حال ، مهم است که یاد بگیرید چگونه از آن به روش صحیح استفاده کنید. استفاده نادرست از آن می تواند منجر به آتش سوزی یا حوادث دیگر شود.

آیا هنگام پخت و پز در مایکروویو خطری وجود دارد؟
به راحتی می توان تفاوت بین پخت غذا در مایکروویو و پخت و پز سنتی را مشاهده کرد. از جمله اینکه چون روش مایکروویو پخت و پز تهاجمی تر و سریع تری دارد. برخی از متخصصان اظهار دارند که این نوع پخت و پز توانایی تغییر در ترکیب غذا را دارد و نه تنها می تواند بر روی خصوصیات جسمی و غذایی آن تأثیر بگذارد بلکه می تواند برای بدن انسان نیز ناسالم باشد. از جمله این نکات موارد زیر است که قصد داریم در زیر درباره آنها اظهار نظر کنیم. با این حال ، قبل از ادامه باید بدانید که این نظر کاملاً پذیرفته نیست و کسانی هستند که برعکس فکر می کنند.

پخت و پز در مایکروویو می تواند به طور قابل توجهی فرمولاسیون مولکولی غذا را اصلاح کند ، مانند:

آمینو اسید
قندها
پروتئین
مواد معدنی
ویتامین ها
آنتی اکسیدان ها
این واکنش به تأثیرات آن نه تنها به این معنی است که جذب مورد نیاز و لازم غذا با گذشت زمان تحت تأثیر قرار می گیرد: همچنین اگر از آن برای پخت و پز منظم استفاده شود ، به بدن آسیب می رساند.

توزیع گرما
اگرچه اکثر مردم معتقد به وفاداری هستند که مایکروویو وظیفه گرم کردن غذا از داخل را دارد ، اما عکس این است.

مایکروویو در غذاهایی که حاوی مایعات هستند ، از ظرفیت گرمایی بیشتری برخوردار است . به همین دلیل بعضی از قسمتهای غذا را با سهولت زیاد (خصوصاً قسمتهایی که یخ زده نیستند یا مایعات بیشتری دارند) گرم می کند.

با این حال ، گرمای تأمین شده توسط مایکروویو به طور مساوی توزیع نمی شود . احتمال نرسیدن صحیح به داخل غذا وجود دارد. نتیجه این امر می تواند دوام باکتریها یا عناصری باشد که برای سلامتی مضر هستند.

کمبود آب در غذا
امواج الکترومغناطیسی مسئول لرزش ، مالش و برخورد مولکول های موجود در غذا هستند. این می تواند منجر به از دست رفتن قابل توجه آب میوه ها و از دست دادن آب بدن از همان آب شود.

این کمبود آب بر طعم ، عطر و قوام غذا تأثیر می گذارد و باعث می شود که در مقایسه با روش های سنتی یا مصرف کننده با آن سازگار نباشد.

آیا واقعاً پخت غذا در مایکروویو به سلامتی شما آسیب می رساند؟
پخت و پز در مایکروویو خطر سلامتی ندارد ، مگر اینکه به روش اشتباه استفاده شود. سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده است که هنگام استفاده از آن برای پخت و پز یا گرم کردن ، خطر قابل توجهی وجود ندارد .

با این حال ، بهترین راه برای حفظ سلامت بدن انسان ، تفاوت در انواع پخت و پزهایی است که هر دستگاه تهیه می کند. علاوه بر این ، ما باید سعی کنیم دستور العمل های سالم تهیه کنیم که ویتامین ها ، مواد معدنی ، اسیدهای چرب ، فیبر و سایر اجزای مورد نیاز بدن را تأمین کند.

یادداشت اضافی
دبورا گارسیا بلو ، متخصص ارتباطات شیمی و علوم ، اظهار داشت که تابش مایکروویو بر سلامتی تأثیر نمی گذارد. بنابراین ، نیازی به ترس در هنگام استفاده روزمره از آن نیست

همچنین می توانید بخوانید: چگونه سرخ کن خود را به راحتی تمیز کنید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
1 دنبال این می گردید “آیا واقعاً پخت غذا در مایکروویو به سلامتی شما آسیب می رساند؟
0 (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *