آیا مصرف آب پرتقال برای سلامتی مفید است؟

آیا مصرف آب پرتقال برای سلامتی مفید است؟

آیا مصرف آب پرتقال برای سلامتی مفید است؟

خوردن سه پرتقال بسیار رضایت بخش تر از آب میوه ی صنعتی است که با سه تکه پرتقال درست شده باشد.

آیا مصرف آب پرتقال برای سلامتی مفید است؟

آب پرتقال یکی از رایج ترین نوشیدنی های همراه صبحانه است. بعضی از افراد عادت دارند هر روز آن را مصرف کنند ، در حالی که برخی دیگر آن را گاه به گاه می نوشند.

هنگامی که دما کاهش می یابد ، شنیدن عباراتی مانند: “شما باید آب پرتقال بخورید تا ویتامین C را پر کنید ، قدرت دفاعی خود را افزایش داده و به سرعت بهبود پیدا کنید” بسیار معمول است . با این حال ، در حال حاضر هیچ مدرک علمی وجود ندارد که بتواند تأیید کند که مصرف این نوشیدنی چنان اثری قدرتمند دارد که تصور می شود یا از سرماخوردگی جلوگیری می کند.

این یک نوشیدنی معمول است که بندرت آن را زیر سوال می بریم. آیا به اندازه بحث سالم است؟ آیا مصرف روزانه آن توصیه می شود؟

آب کیوی و پرتقال

آب کیوی و پرتقال

مصرف آب میوه های طبیعی و سایر نوشیدنی های مرتبط ، به دلیل مواد مغذی موجود در پوست میوه ، جایگزین سهم کل قطعه میوه نمی شود.

با این حال ، می توان آنها را در حد متوسط ​​و در یک رژیم غذایی متعادل ، بدون افزودن قند یا سایر شیرین کننده ها خورد. همچنین اگر از مصرف نسخه های صنعتی آن جلوگیری شود. بیشترین توصیه این است که آنها را در خانه ، با میوه های تازه تهیه کنید و در حال حاضر مصرف کنید.

یک آب میوه نباید جایگزین مصرف قطعه میوه در میان وعده شود ، زیرا مزایای یکسانی ندارد. به گفته خولیو باسولتو ، متخصص تغذیه ، حتی مصرف آب میوه خانگی نیز توصیه نمی شود.

دبورا گارسیا بلو ، شیمی دان و گفتگوی علمی اظهار داشت که عامل مهم دیگری نیز وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد: سیری. خوردن سه پرتقال بسیار رضایت بخش تر است (به لطف فیبر موجود در تفاله) از این که آب میوه ای که با سه تکه پرتقال درست شده است بنوشیم.

از طرف دیگر ، در نظر گرفتن نتیجه گیری از مطالعه منتشر شده در مجله تغذیه راحت است : مصرف بیش از حد آب میوه ، حتی زمانی که حاوی قند اضافه نباشد ، می تواند در افزایش وزن نقش داشته باشد. با این حال ، اگر در یک رژیم غذایی متعادل مصرف شود ، تأثیر قابل توجهی بر وزن ندارد.

گفته شده است که آب پرتقال سرشار از ویتامین C و آنتی اکسیدان است .

در صورت تمایل می توانیم یک وعده لیوان آب پرتقال را به عنوان صبحانه مصرف کنیم ، به شرطی که رژیم متعادلی داشته باشیم. مراقب باشید ، به یاد داشته باشید که مصرف نوشیدنی جایگزین سهم مصرف کل قطعه میوه ، طبیعی نیست.

بیایید آب پرتقال بخوریم زیرا آن را دوست داریم ، نه این که بخواهیم از بیماری ها “پیشگیری” کنیم ، “دفاعیات خود را بالا ببریم” یا به هر روشی مصرف روزانه میوه را توجیه کنیم . بیایید آن را بنوشیم زیرا طعم آن را دوست داریم و مطمئناً می تواند گزینه بسیار توصیه شده تری نسبت به نوشابه یا هر نوشیدنی صنعتی باشد.

همچنین می توانید بخوانید: پنج اسموتی همراه با موز و توت فرنگی برای صبحانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *